Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Samoczynnie opada ramię.

11 Mar 2014 23:18

Marka i model maszyny: Volvo EW160c

Witam.
Jak w temacie. Samoczynnie opada boom i to dosyć szybko. Maszyna dosyć nowa więc raczej nie siłowniki. Wyposażona w zamki hydrauliczne więc może to ich wina? Ktoś pomoże?

Samoczynnie opada ramię.

14 Mar 2014 11:12

trzeba posprawdzać to co napisałeś, zaślepić przewody przed zamkami i jak się da to później za
to że maszyna nowa nie znaczy że nie mogło dojść do uszkodzenia uszczelniaczy lub cylindra siłownika

spróbuj wyśledzić czy nie słychać gdzieś szumu przepływającego oleju albo czy któryś z elementów układu się nie nagrzewa bardziej niż inne

Re: Samoczynnie opada ramię.

14 Mar 2014 22:32

Myślałem żeby podnieść boom do góry , wyłączyć silnik i odkręcić wszystkie przewody od zamka. Jeśli zamek jest ok to nie powinien wracać z niego olej kiedy siłownik opada. Mam też pytanie jeśli chodzi o przewody dochodzące do zamka. Nie mam schematu Volvo. Podpatrzyłem jak jest w Komatsu. Grubym dochodzi ciśnienie z rozdzielacza. Są tez trzy cienkie. Jeden sterujący z joystika, drugi to czujnik przeciążeniówki, trzeci idzie na zbiornik. Czy w Volvo jest tak samo?

Re: Samoczynnie opada ramię.

15 Mar 2014 20:15

Tak samo kolego.

Re: Samoczynnie opada ramię.

16 Mar 2014 23:02

Nie proponuję odkręcać przewodów ciśnieniowych na podniesionym wysięgu. To co piszesz ma sens, ale jeśli zamek jest uszkodzony to zrobisz sobie lub komuś krzywdę.

Re: Samoczynnie opada ramię.

30 Mar 2023 17:56

konradkam napisał(a):Myślałem żeby podnieść boom do góry , wyłączyć silnik i odkręcić wszystkie przewody od zamka. Jeśli zamek jest ok to nie powinien wracać z niego olej kiedy siłownik opada. Mam też pytanie jeśli chodzi o przewody dochodzące do zamka. Nie mam schematu Volvo. Podpatrzyłem jak jest w Komatsu. Grubym dochodzi ciśnienie z rozdzielacza. Są tez trzy cienkie. Jeden sterujący z joystika, drugi to czujnik przeciążeniówki, trzeci idzie na zbiornik. Czy w Volvo jest tak samo?

Hej. Co było przyczyną u Ciebie? Udało się naprawić. U mnie w EW160D jest podobny problem i podobny układ sterowania siłownikiem.
Wyślij odpowiedź