wibako

Opis kontrolki

Opis kontrolki

Postprzez Sowiny » 05 Sie 2015 07:22

Witam mam takie pytanie potrzebuje konkretnego opisu kontrolki
Załączniki
image.jpg

Sowiny
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 Sie 2015 07:15

Maszyna: Volvo EC 210 Blc

Firma: Koparka


Reklama

simmet

Opis kontrolki

Postprzez korba71 » 05 Sie 2015 09:28

:lol:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Opis kontrolki

Postprzez PiatyElement » 05 Sie 2015 10:19

Uwaga. Opisuje konkretnie kontrolkę:
niski poziom płynu chłodzącego. Czyli konkretnie sprawdź jego poziom.

a ten wykrzyknik na górze jeśli zapalił się razem z kontrolką, świadczy o niebezpieczeństwie uszkodzenia maszyny.

Odpisz czy pomogło .......

Korba71 nie nabijaj się. :potluczony: Sie nigdy nie świeciło to i nowość jest.
Ostatnio edytowany przez PiatyElement, 06 Sie 2015 05:25, edytowano w sumie 1 raz
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Opis kontrolki

Postprzez korba71 » 05 Sie 2015 19:41

Kolego znam tą ikonke bardzo dobrze, miesiac temu wymieniałem uszczelke pod głowicą, smieje sie z prostoty pytania , to ikona ubytku plynu w zbiorniku wyrownawczym .Wystarczy odkręcic korek dolac do poziomu znajdujacego sie w oku obudowy, samo uzupełnienie nie załatwia sprawy , choć układ jest szczelny ubytek może nastąpić, najlepiej zaczać od korka ma dwie uszczelki kture muszą być całe i nie spękane , potem przegląd chlodnicy najlepiej odkrecic rewizje u góry i zaglądamy miedzy chłodnice(choc jesli jest wyciek z chłodnicy dowiesz sie po specyficznym zapachu wokół koparki ) i tu sie konczy łatwizna --weże !!!są cienkie srednie i grube i jest ich mnóstwo od góry i z dołu , jeśli wyciek jest skromny trudno znaleźć , trzeba macać łapskami , i szukać , szukać szukać , dochodzi też usterka czujnika .Wracając do alarmu u góry to swieci i popiskuje jeśli na pulpicie jest włączona czerwona ikonka usterki , można wyłączyc dzwiek jeśli przeszkadza, teraz rada dolać i czekać jeśli sie powtórzy należy wykonać powyższe czynnosci ufffffff.Pracuje na tej maszynie od chyba 5 lat jesli masz jakiś problem pisz pisz pisz , pomoge.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Opis kontrolki

Postprzez PiatyElement » 06 Sie 2015 05:25

Korba71, domyślam się, że znasz tę ikonkę (po twojej ilości postów i pochwał) dlatego napisałem żebyś się nie nabijał z prostoty pytania, bo widzę, że pytanie Cię rozłożyło ..... śmiechem :mrgreen:
Swoją drogą, nie strasz nam kolegi aż taką awarią. Niech doleje płynu do poziomu i kontroluje sytuacje co się będzie działo.

Pozrawiam
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej