wibako

Koparka gaśnie podczas pracy

Koparka gaśnie podczas pracy

Postprzez vw karol vw » 18 Wrz 2015 15:34

Marka i model maszyny: Volvo Ec210CL
Rok produkcji: 2007

Witam wszystkich forumowiczów, pierwszy wpis na forum :D

Mam mały problem z moją kopareczką. Podczas pracy może to być 30 min, godzina na monitorze wyskakuje ikonka bańki, (bez żadnych wykrzykników,termometrów itp) ==> (błąd silnika) trzeba zgasić maszynę.

Wymieniliśmy olej w silniku + filtry
Koparka jest czyściutka, zero kurzu,piasku pyłów itp.

Prawdopodobnie koparka gaśnie wtedy gdy włączona jest klimatyzacja. Bez klimy można pracować dłużej, ale na 100% jeszcze dziś tego potwierdzić nie mogę.

Teraz obstawiamy, aby wymienić płyn VCS w układzie chłodzenia, ponieważ prawdopdoobnie od 6/7 lat nie był zmieniany. W książce Volvo wyczytaliśmy, że coś się może poprzytykać, gdy płyn jest stary.

Jest jakiś inny płyn niż Volvo VCS ?? Zamiennik? Litr VCS kosztuje 18 zł z groszem...netto. A potrzebuje ok 40 L

Co wy na to?

Pozdrawiam Karol :)

vw karol vw
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Wrz 2015 15:23

Maszyna: Volvo Ec210cl

Firma: Sam dla siebie


Reklama

simmet

Re: Koparka gaśnie podczas pracy

Postprzez Cortez » 18 Wrz 2015 19:55

Zrób zdjęcie tej kontrolki i wstaw na forum. I konkretnie gaśnie czy masz komunikat żeby zgasić silnik?

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


Koparka gaśnie podczas pracy

Postprzez korba71 » 18 Wrz 2015 21:44

Ja mam zalany zwykłym płynem typu dynagel, szefo kupuje w beczkach nawet nie wiem jakiej firmy i jest ok , zmieniam co roku ,wymieniłem też filtr bo mam takowy, 40 l ?jaki tam masz motor że potrzebuje tyle płynu , nie pomyliłeś sie ?Trzeba zgasìć czy gasnie sama?bo napisałeś niejasno , ikonka bańki to ubytek płynu w zbiorniku wyrównawczym u mnie swieci na czerwono i dodatkowo jest sygnał dzwiekowy, a maszyna sie grzeje?jesli by sie coś przytkało maszyna by sie grzała.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Koparka gaśnie podczas pracy

Postprzez vw karol vw » 21 Wrz 2015 07:37

Mało precyzyjnie to napisałem. Koparka nie gaśnie sama. Jest komunikat po angielsku bo nie ma menu PL żeby wyłączyć silnik.

Jak bede mial zdjecie tej czystej banki, ktora pojawia sie na monitorze to wstawie zdjecie. Zmienimy plyn na inny. Wyciekow/ubytkow plynu nie widac. Wszedzie suchutko.

vw karol vw
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Wrz 2015 15:23

Maszyna: Volvo Ec210cl

Firma: Sam dla siebie


Koparka gaśnie podczas pracy

Postprzez mechanior » 25 Wrz 2015 20:03

Ehhh... masz za mało płynu, dolej tymczasowo wody i sprawdź czy kontrolka zgaśnie.
Płyn wymień, ja wszędzie leję od kilku lat PETRYGO (niebieskie).
Ubytki nie zawsze widać naocznie, miałem przypadki gdy wyciek był w centrum chłodnicy ale tylko po rozgrzaniu maszyny i zanim pojawiła się plama wszystko wysychało od przepływu powietrza... te silniki potrafią też brać wodę do cylindra ale nie robiłbym paniki. Zapewne po lecie trochę odparowało i dlatego czujnik wykazał brak albo go szlag trafił... swoją drogą do obowiązków operatora należy KONTROLOWANIE STANU PŁYNÓW... sprawdziłeś?

KORBA - wymiana płynu co rok to przesada, standardem jest 2-3 lata lub 3000 mth... są płyny co mają żywotność do 5-6 lat lub 5000 mth (np HAVOLINE EXTENDED LIFE COOLANT - TEXACO, taki zalewałem zamiast oryginalnego do CATów)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej