Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Obsługa EW 140 C

17 Sty 2018 20:33

Marka i model maszyny: Volvo EW 140C
Rok produkcji: nie wiem
Numer seryjny: nie wiem

witam, krótkie pytanie: dziś przyjechała nowa koparka a ja na Volvo (w ogóle na kołowych) nigdy nie pracowałem i mam 2 pytania.
Większość rzeczy potrzebnych do pracy sam sprawdziłem i wiem o co chodzi ale np:

1. podczas odpinania łyżki (hydraulicznie) i zapięcia innej, na komputerze nie znika mi kontrolka i jeszcze piszczy cały czas (a łyżka jest zapięta). to jest taki przycisk po lewej stronie z obrazkiem łyżki i czegoś tam koło niej

2. to jest maszyna która ma łamane ramie (w lewo i prawo) i nie mam zielonego pojęcia jak tego używać

proszę o podpowiedź najlepiej jeszcze dziś bo jutro by mi się to bardzo przydało ..

Obsługa EW 140 C

18 Sty 2018 14:57

Jak zapniesz łyżkę to musisz zatwierdzić to przyciskiem że strzałką co do drugiego pytania to nie jestem pewien ale może suwakiem z joysticka lub pedałem z lewej strony.

Obsługa EW 140 C

18 Sty 2018 22:28

skosowanie ramienia sprawdza się gdy trzeba coś grzebnąć za winklem budynku lub tak jak tu na zdj :D
Załączniki
WP_20160809_08_15_34_Rich.jpg

Obsługa EW 140 C

31 Sty 2018 20:18

Ok, dzięki panowie sprawa wyjaśniona. Może powiem, faktycznie jest po lewej stronie przycisk ze strzałką, po wciśnięciu milknie komputer. To jest raz, a dwa - żeby złamać ramię w tej maszynie trzeba na przyciskach komputera po prawej stronie wcisnąć ikonkę młota do kucia i nożyc, i dopiero wtedy ramię łamie się pedałem po lewej stronie
Wyślij odpowiedź