wibako

słaby hamulec

słaby hamulec

Postprzez filipo » 24 Mar 2018 00:25

Marka i model maszyny: Volvo EW160BV8731597
Rok produkcji: 2004

Witam, mam słaby hamulec chciałbym zacząć od zaworu i pomiaru ciśnienia ale nie wiem jaka powinna być wartość, na wieńcu nie ma luzu zdejmowałem osłonę od zębatki i jest wszystko ok. Z tego co czytałem w necie hamulec działa po kilku sekundach natomiast od razu po puszczeniu dżoja powinien zadziałać zawór. Podpowie ktoś jak to ugryźć?

-- 23 Mar 2018, o 23:10 --

po puszczeniu dzoja wbija jakies 200bar po obu stronach to samo, zauwazylem ze w maszynie zwolnila hydraulika czyli to nie jest chyba problem tylko hamulcow. silnik chodzi bez zarzutow nie dusi go nie dymi, ale jest takie wrazenie jakby maszyna dostawala za malo oleju tzn. jakby byl zbyt maly przeplyw czy mozliwe ze niskie cisnienie w jakis sposob nie do konca wychyla suwaki w rozdzielaczu, jaka powinna byc wartosc na tym zaworze umieszczonym na pompie hydraulicznej (czy to zawor proporcjonalny?) jakie powinny byc wartosci dla tym portow serwisowych umieszczonych przy skrzynce elektrycznej? cisnienie glowne na rozgrzanej maszynie 320bar czy mozliwe ze jest zle wysterowywana glowna pompa, brak jakichkolwiek bledow na wyswietlaczu. czy jak przejde na tryb manualny to co on zmienia pomija tylko komputer? potrzebuje od was jakiegos naprowadzenia gdzie szukac.
www.materialy-sypkie.pl
Zmechanizowane roboty ziemne, transport drogowy

filipo
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 09 Paź 2008 23:50
  • Miejscowość: okolice Piaseczna
  • Pochwały: 3

Maszyna: 3CXCECO'14 3CXCECO'11 2x KERAX'09 Volvo ew160B, DAF CF85.410

Firma: Roboty Ziemne Filip Olejnik


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej