wibako

brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez kafciu-k1 » 31 Sty 2019 18:56

Marka i model maszyny: volvo ew 160
Rok produkcji: 2001
Numer seryjny: EE978102276PL

brak mocy przy podnoszeniu ramienia ,podnosi wolno z przerwami, przy większych obrotach silnika całkowity brak podnoszenia silnik pracuje ok. jak maszyna postoi przez noc to wszystko działa ale wydaje mi sie ze nie na 100% z jazdą jest problem ze koparka wolno jezdzi byle górka i zwalnia , z górki jedzie ok zmiana ze ślimaka na żółwia i zająca ok zauważyłem że zmiana obrotów silnika z wiekszych na mniejsze w czasie jazdy powoduje przyspieszenie jazdy ale na 1 sekundę maszyna w lato się grzeje wentylator kreci sie ale cały czas tak samo , wogóle nie przyspiesza gdy łapie temp

kafciu-k1
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sty 2019 18:42

Maszyna: volvo ew 160

Firma: ROBEX


Reklama

simmet

brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez czesciarz » 03 Lut 2019 12:33

Witam, Czy były przeprowadzane jakieś regulacje pompy wtryskowej? Czy obroty silnika poprawnie się wyświetlają? jakie są max. obroty silnika?

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez kafciu-k1 » 03 Lut 2019 23:43

witaj z pompy ogolnie cieknie ropa , regulacji raczej nie było chyba ze poprzedni własciciel cos kombinował , zauwazyłem uwalony kabelek na pompie tzn wychodzi z dołu pompy i prowadzi do czujnika który jest umieszczony w korpusie silnika , obroty silnika max jakieś 2,300 podnosi najlepiej na 1.400 przy wiekszych obrotach tzn od 1.600 brak reakcji na podnoszenie

kafciu-k1
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sty 2019 18:42

Maszyna: volvo ew 160

Firma: ROBEX


brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez czesciarz » 04 Lut 2019 00:07

Ten kabelek to od rozruchu na zimno, nie ma wpływu. Nie podnosi bo obroty silnika nie zgrywają się z tym czego oczekuje sterownik hydrauliki. Trzeba zgrać obroty silnika z oczekiwaniami sterownika hydrauliki i będzie lepiej. Jak zachowuje się siłownik od pompy wtryskowej? Jak ustawisz obroty na tryb H to stoi w miejscu czy cały czas skacze? Wyświetla jakieś błędy?

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez kafciu-k1 » 04 Lut 2019 14:12

na zimnym silniku siłownik stoi w miejscu ale pamiętam ze na rozgrzanym silniku pulsował ja maszyna jest po dłuzszej pracy problem jest wiekszy z tym podnoszeniem jak i z jazda odbywa sie to pulsacyjnie , na zimnym silniku jest lepiej . jak myslisz trzeba wzywac serwis do takich regulacji pompy czy wystarczy pompe wysłac uszczelnic i oni ja wyregulują ? a ten wiatrak od chłodnicy to ma krecic zawsze tak samo czy powinien zasuwac gdy maszyna łapie temp ja to naprawic, moze to wszystko ma ze soba cos wspólnego bo ten wiatrak jest napedzany hydraulika

kafciu-k1
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sty 2019 18:42

Maszyna: volvo ew 160

Firma: ROBEX


Re: brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez Operator po » 04 Lut 2019 18:58

Witam kolego doszedles do tych usterek. Ja mam Volvo ew 160 z 1999roku i też mam podobny problem.moja maszyna wolno jedzie ok 9km/h.Byli z serwisu ustawili kalibracja i nic to nie dało.Tez miałem tak że nie mogłem unieść ramienia i nie chciała wogle jechać miałem luzy na tym silowniczku przy pompie. Usztywnilem go i jest ok tylko że wolno jedzie.

Operator po
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 25 Lis 2018 16:55

Maszyna: Volvo ew 160b

Firma: Zakład rozbiorkowy


brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez czesciarz » 04 Lut 2019 22:24

Na silniku od wiatraka jest założona cewka, jak odepniesz cewkę to wentylator powinien wejść na max obroty. Wentylator ma swoją pompę i nie jest powiązany z ruchami roboczymi.
Wyregulować obroty silnika trzeba na maszynie. Podstawa to jak kolega wyżej napisał skasowanie luzów na cięgienkach między siłownikiem a pompą. obroty faluja? W tej maszynie jest bardzo silna zależność ruchów roboczych od obrotów silnika. Jeżeli siłownik pulsuje na rozgzanym to może ma takie nieszczelności, a może zawór który nim steruje się przycina, to też do sprawdzenia. No i te koparki muszą mieć pompę wtryskową w dobrym stanie inaczej nie chodzą tak jak trzeba.
O błędach nic nie napisałeś więc zakładam, że ich niema czyli układ elektryczny jest ok.
Możesz wezwać serwis ale to loteria na kogo trafisz, o tych maszynach serwisanci z trochę krótszym stażem nie mają pojęcia.

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez kafciu-k1 » 05 Lut 2019 10:34

Dzięki no błędów nie widze choć pamietam ze kiedyś cos wyskakiwało ale nie chce tutaj wymyślać , zauważalny błąd ja uzyje przycisku który powoduje oszczedna prace czyli obroty same spadaja do minimum gdy nic nie robie , fajna sprawa ale raz działa a raz nie i tu tez mysle ze jak maszyna sie zagrzeje to nie działa i co wiecej w czasie pracy obroty potrafiły spadac do minimum i mało nie zgasła .
przekaże szefowi co moze być przyczyna i nie ch mysli gdzie sie udac jak bedzie zrobione napisze. i ostatnie pytanie czy wiesz cos czemu te koparki tak wolno jeżdzą

kafciu-k1
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sty 2019 18:42

Maszyna: volvo ew 160

Firma: ROBEX


brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez czesciarz » 05 Lut 2019 21:26

Jak wszystko jest ok, maszyna sprawna i nie zajeżdżona to jeździ jak każda inna.

czesciarz
Młodszy operator

Maszyna: volvo

Firma: Volvo


brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez kafciu-k1 » 05 Lut 2019 23:22

to już zależy od operatora ,a widziałem takich harpaganów co by szkoda było dać łopatę

kafciu-k1
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 Sty 2019 18:42

Maszyna: volvo ew 160

Firma: ROBEX


Re: brak siły przy podnoszeniu ramienia słaba jazda

Postprzez juraszko45 » 05 Cze 2019 23:27

vitam mam taki problem minikoparka volvo e25 silnik s3l, jak sie zagrzeje to przy wykonaniu jakichkolwiek ruchow traci moc i nawet gasnie. byl odkrecany sterownik na pompie wtryskowej ten co podchodza 3 kabelki. czy na to moze miec wplyw uklad hydrauliczny czy to tylko vina silnika, jak to pokonac. dziekuje

juraszko45
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 Cze 2019 23:13

Maszyna: volvo e25

Firma: spenccon


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej