wibako

Nowy silnik S3L2 a odpala ciężko na zimnym

Nowy silnik S3L2 a odpala ciężko na zimnym

Postprzez q4you22 » 22 Mar 2020 21:24

Marka i model maszyny: Volvo Ec25
Rok produkcji: 2007

Witam tak jak w temacie zdecydowałem się kupić całkowicie nowy silnik do mojej minikoparki Volvo ec25, silnik to Mitshubishi S3l2 i po założeniu silnik jak jest zimny to odpala słabo, tzn tak jak by nie miał siły zakrecić, przekręcam stacyjkę i przytrzymuję ją parę sekund a on robi tak jak by lekki obrót chwila stop potem znów i chwilka stop i znów az do momentu jak odpali po czym puści chmurę delikatną. Oczywiście wcześniej wspomniana chwilka to dosłownie ułamek sekundy.
Jak już pochodzi z 10 minut to pali od razu i to rewelacyjnie.

Poprzedni silnik odpalał sporo dłużej ale tam był problem z wtryskami itd, silnik po przejsciach.

Sprawdzałem akumulator i ładowanie ma, naładowany jest, akumulator jest założony 80, Olej silnikowy zalany z wyższej półki Mobil delwac 15w40, przypomne że silnik jest nowy na gwarancji także nowy rozrusznik i alternator.
Mechanik twierdzi że to może być jakiś przekaźnik, gdzieś wyczytałem że to wina stacyjki, a co najlepsze w opisie silnika który dostałem wraz z zakupem jest napisane że jak ciężko pali to trzeba zalać mniej lepki olej:) HM co wy na to jakieś podpowiedzi???

Dodam jeszcze tylko że też jest założony nowy moduł taka kostka co jest pod siedzeniem, kiedyś podczas pracy jak zatrzęsło koparką to gasiła się sama, myślałem że to cewka przy silniku ale doszedłem pomału że to ten moduł więc go wymieniłem i jest super od tamtej pory.

q4you22
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 22 Mar 2020 21:08

Maszyna: Volvo EC25

Firma: KUB-BUD


Reklama

simmet

Nowy Silnik a odpala ciężko na zimnym

Postprzez zeppelin zm 15 » 22 Mar 2020 21:25

A masę do silnika masz podłączone? Może przeoczył to mechanik...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Nowy Silnik a odpala ciężko na zimnym

Postprzez q4you22 » 22 Mar 2020 22:14

Silnik zakładałem sam, mechanik pomagał mi przy tym ale generalnie chciałem dopilnować wszystkiego osobiście, i masę podpinałem na 100% taki grubszy przewód pod spodem od silnika do ramy. On oczywiście wszystko też sprawdzał po mnie więc myślę że jest ok. Były takie małe przewody które przychodziły do obudowy metalowej na której wisiał filtr paliwa i które potrzymują filtr powietrza ale one były podpięte do gniazda które było puste, tzn było sobie gniazdo żeńskie do którego nic nie wpinałem i nie było nigdy wcześniej wpięte. Więc postanowiłem je odłączyć i zlikwidować, myślę że to nie ma znaczenia. Ale z ciekawości to sprawdzę. Hm może ta mała wsuwka co wchodzi w rozrusznik (obok grubszego kabla plusowego) to ona była podłączona pod właśnie tę końcówkę co odłączyłem.
Załączniki
Koparka.jpg
Widok na gniazdo

q4you22
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 22 Mar 2020 21:08

Maszyna: Volvo EC25

Firma: KUB-BUD


Nowy Silnik a odpala ciężko na zimnym

Postprzez Jamar » 23 Mar 2020 00:21

Słaba masa, słabe połączenie plusowe, kiepski akumulator innej opcji raczej nie ma.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Nowy silnik S3L2 a odpala ciężko na zimnym

Postprzez q4you22 » 08 Maj 2020 15:17

Witam wymieniałem nową instalacje od kostki pod silnikiem i nadal było to samo w końcu zrobiłem to na krótko i przerobiłem po swojemu, działa idealnie

q4you22
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 22 Mar 2020 21:08

Maszyna: Volvo EC25

Firma: KUB-BUD


Re: Nowy silnik S3L2 a odpala ciężko na zimnym

Postprzez ibanezrg1989 » 24 Lis 2020 21:43

Hey możesz mi napisać jaki olej dokładnie lejesz hydrauliczny do tej koparki Marka i model i filtr dzięki z góry .posiadam dtr silnika s3l2 s4L2 jeśli jesteś zainteresowany . I mam pytanie dolny elektrozawór nad głównym rozdzielaczem hydrauliki co są dwie sztuki nas zbiornikiem oleju hydraulicznego przy czarnej gruszce za co odpowiada bo mi się nie załącza w ogóle tylko górny ma sygnał na z żółtym kablu a dolby jest w spoczynku .

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: Nowy silnik S3L2 a odpala ciężko na zimnym

Postprzez q4you22 » 24 Lis 2020 22:46

Witam olej hydrauliczny to Petronans hidrobak hv 46 a filtr Mann wh 980/3, jeśli chodzi o elektrozawory to nie miałem z nimi jakiegoś problemu. Może któryś z nich odpowiada za przeciążenie przy maksymalnym otwarciu danego silownika' w sensie jak na maxa dasz dżojstik i rozkłada się siłownik to jak już dojeżdża do pełnego otwarcia to wtedy jest minimalne ułamkowo sekundowe zwolnienie i wysuwa się wolniej ale to są naprawdę ułamki sekund, takie zabezpieczenie żeby nie uderzać za mocno przed koncowka. A za te dtr coś sobie liczysz?

q4you22
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 22 Mar 2020 21:08

Maszyna: Volvo EC25

Firma: KUB-BUD


Nowy silnik S3L2 a odpala ciężko na zimnym

Postprzez ibanezrg1989 » 24 Lis 2020 23:30

Nic nie chce za darmo daj e-maila a po co liczyć i tak już kurde serwisy z nas kasę ciągnął jak mogą trzeba sobie pomagać po to jest to forum. Dtr siedziałem tydzień każdy wieczór i od japonców wyciągałem bo tu u nas każdy trzyma dla siebie . Mam problem z ec 30 jest to moja pierwsza koparka i hydraulika dziwnie chodzi potrafi przygasić silnik na jedzie szybkiej a czasem na wolnej .wymieniłem uszczelkę pod głowicą pierścienie i zastanawiam się nad regeneracja pompy wtryskowej bo wtryski też wymieniłem. Szukam kogoś z Podkarpacia żeby znał się na hydraulice bo mi się nie podoba jak to chodzi na niskich obrotach przygasa mi silnik jak kopie

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: Nowy silnik S3L2 a odpala ciężko na zimnym

Postprzez q4you22 » 24 Lis 2020 23:59

Ja swoją pompę regenerowalem w smb hydromar koło ZATORU, ale tylko ze względu na to że kupiłem nowy silnik i stwierdzilem że pompę też odnowie, przy mojej nie było tragedii ale pytałem co zazwyczaj pada to mówili że panewki i uszczelniacze przepuszczaja, moje akurat były w miarę bo byłem przy mechaniku na miejscu,zapłaciłem za regenerację pompy 3700 ale jestem zadowolony, mój email to jakubjanowski85@gmail.com
w temacie dtr

-- 24 Lis 2020 22:59 --

Powinieneś jeszcze sprawdzić ciśnienie na tłokach, mi tak koparka słabła na poprzednim silniku i nie było tu winy w hydraulice, wymieniłem wtedy bebechy silnika tzn. kupiłem w Japonii zestaw naprawczy czy wymienny do tego silnika za 2500 zł z aliexpres i w Częstochowie wszystko mi założyli w sensie, silnik dostał nowe tuleje pod korbowody, i cała reszta typu panewki, korbowody, uszczelka pod głowicę itp. Splanowana została głowica i blok i działało wszystko, tylko ze niestety 6 miesięcy bo po tym okresie wydmuchalo uszczelkę pod głowicą więc ją wymieniłem i sprzęt znów działał 3 miesiące i znów w tym samym miejscu uszczelka, wtedy poszło znów planowanie głowicy i bloku i znów za 3 miesiące uszczelka, w końcu stwierdziłem że przez to planowanie głowicy i bloku zmniejszam komorę spalania i zeszlifowalem głowicę i blok ale również tłoki. w ten sposób uzyskałem komorę spalania na odpowiednim poziomie, wiem że to zbyt ryzykowne podejście ale działało ponad 6 miesięcy, i w trakcie tych 6 miesięcy zorientowałem się czemu ciągle wydmuchuje mi uszczelkę pod głowicą zawsze w tym samym miejsvu, stwierdzil to też jeden z majstrów który odtwarzał mi komorę spalania, okazuje się że bloku nie powinno się tulejowac bo po rozgrzaniu silnika tworzy się mikroskopijna przestrzeń która dmucha w uszczelkę i ją wypala, najlepszym zastosowaniem jest kupić nadwymiarowe tłoki a blok silnika w sensie te otwory od tłoków wyrównac a dopiero potem dopasować nadwymiarowe tłoki, z tym że tutaj też już musisz spasować pierścienie na tłokach itp.
Namęczyłem się z poprzednim silnikiem i ostatecznie działa ale stwierdziłem że kupię drugi nowy i tak zrobilem.
U mnie poprzez zgubienie ciśnienia na tłokach koparka jak była zimna to chodziła normalnie a po rozgrzaniu słabła i to też robiłem zanim zacząłem kupować części z aliexpres i działało ok 5 miesięcy

q4you22
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 22 Mar 2020 21:08

Maszyna: Volvo EC25

Firma: KUB-BUD


Re: Nowy silnik S3L2 a odpala ciężko na zimnym

Postprzez ibanezrg1989 » 25 Lis 2020 22:55

U mnie jest temat taki że jeden z elktrozaworów co jest nad zbiornikiem oleju hydraulicznego ten na dole drugi w ogóle nie ma prądu plusowego na żółtym kablu i jak robie koparka to jak kończę funkcje np zamykanie łyżki to tak jakby dostawał więcej oleju i przyspiesza i nie jest to płynne natomiast na niskich obrotach silnika jak włączę każde każde czyli jedna gąsienica w podzród a druga w tył to zmule koparkę i zgaśnie w miejscu dość dziwne .I tak żeby pracować to trzeba 60 procent obrotów żeby płynnie robiła i szybko .nie podoba mi się bo robiłem na japońskich sprzętach i było inaczej choć mam małe doświadczenie. Muszę puścić zasilanie na ostro na ten drugi elktrozwor i zobaczyć co jest grane czy bedzie inaczej .

ibanezrg1989
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 03 Wrz 2016 14:39

Maszyna: brak

Firma: brak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej