wibako

EW140C - brak ruchów

EW140C - brak ruchów

Postprzez pawlusso » 30 Gru 2022 09:43

Mam koparkę VOLVO EW140C. Nagle przestały działać wszystkie ruchy (działa tylko jazda, skręt kół oraz szybkozłącze hydrauliczne). Po obdzwonieniu znajomych, prawdopodobna przyczyna to cewka, lecz nie wiem która. Czy ktoś mógłby mi udostępnić schemat hydrauliczny i elektryczny do tej koparki. Lub w inny sposób naprowadzić mnie na sposób usunięcia awarii?

Dodam jeszcze kilka istotnych informacji nt. awarii:
- ok. 4 tyg. temu "strzelił" wąż od chłodzenia i sikało płynem przez pewien czas w komorze za fotelem, blisko komputera, lecz komputer nie był zalany.
- w ten sam dzień pojawiły się problemy z przełączeniem jazdy żółw/zając oraz znikły światła. Przez kilka następnych dni naprawiało się to samo i znowu znikało, ale ostatecznie po 2-3tygodniach wszystko zaczęło działać prawidłowo.
- i na koniec podczas pracy, po chwilowym wyłączeniu koparki i ponownym uruchomieniu przestały działać wspomniane na początku ruchy. Był jeszcze epizod, że od momentu zaniku ruchów, po dwóch dniach, po odpaleniu zaczęło wszystko działać, lecz na krótko, po wyłączeniu na około godzinę i odpaleniu problem powrócił. Próbowałem jeszcze odpalić koparkę po 4 dniach lecz nic to nie dało.

pawlusso
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Gru 2022 09:19

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: REMART


Reklama

simmet

Re: EW140C - brak ruchów

Postprzez 8x8 » 30 Gru 2022 11:19

sprawdź stycznik(krańcówkę) lizaka.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: EW140C - brak ruchów

Postprzez pawlusso » 26 Sty 2023 09:37

Jeśli chodzi o czerwoną wajhe przy lewej ręce to sprawdziłem, to nie to.
Czy lizak to coś innego?

-- 26 Sty 2023 09:37 --

Udało się zlokalizować usterkę - brak dochodzącego napięcia do elektrozaworu (zdjęcie). Przy okazji mam pytanie: czy na pozostałych elektrozaworach napięcie powinno wynosić tyle ile pomierzyłem tzn. ok. 1,4V?
Załączniki
01forum.jpg

pawlusso
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Gru 2022 09:19

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: REMART


Re: EW140C - brak ruchów

Postprzez Mon-PLAST » 07 Lut 2023 11:32

Poradziłeś sobie? Mam identyczne objawy i nie wiem gdzie szukać przyczyny

Mon-PLAST
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Mar 2021 21:41

Maszyna: New holland b100c

Firma: Mon-Plast


Re: EW140C - brak ruchów

Postprzez pawlusso » 07 Lut 2023 12:25

Tak, doraźnie udało się to zrobić poprzez odkrecenie plastikowego kapturka (wygląd nakrętki kołpakowej) i ręczne wciśnięcie trzpienia np. zapałką (ten trzpień to chyba coś w rodzaju tloczka). Wtedy ruchy się pojawiły i pozwoliły przynajmniej na załadunek maszyny. Teraz muszę zlokalizować przerwany kabel, jak znajdę to napisze gdzie.

pawlusso
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Gru 2022 09:19

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: REMART


Re: EW140C - brak ruchów

Postprzez Mon-PLAST » 07 Lut 2023 15:32

Zadzwoń do Pawła 531 589 907 . Mi dzisiaj pomógł koparkę uzdrowić.

Mon-PLAST
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Mar 2021 21:41

Maszyna: New holland b100c

Firma: Mon-Plast


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej