wibako

problem z hamulcami i jazdą

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

problem z hamulcami i jazdą

Postprzez milimetr01 » 07 Wrz 2014 20:36

Witam.Mój problem polega na tym że zrobiłem mały remont polegający na wymianie kilku przewodów i ogólnym kasowaniu wycieków.Po naprawie okazało się że koparka nie chce jezdzić,nie reaguje na pedał jazdy.dodatkowo świecą ciągle dwie kontrolki hamulca,pedał hamulca jest miękki i hamulców nie ma.Przed naprawą obrót i trzecie ramię były powolne teraz poruszają się bardzo szybko.Spych i stabilizatory działają normalnie.W trakcie prób odnalezienia awarii znalazłem pod podłogą kabiny ,,kostkę" na której są 4 elektrozawory,po naciśnięciu ręcznym jednego z nich koparka ruszyła.na tej kostki znajdują się też dwa czujniki i gdy zdjąłem kable z jednego z nich kontrolki zgasły,jazda działa ale hamulec trzyma a wcześniej nie trzymał.Jest jeszcze coś co ma chyba związek-przed naprawą przewody idące od pompy pomocniczej (z tyłu silnika) naprężały się gdy rosło w nich ciśnienie i gwałtownie opadały gdy ciśnienie z nich spadało,teraz leżą nieruchomo a wydaje mi się że jeden z nich idzie do wcześniej wspomnianej kostki.Czy jest możliwe że podczas wymiany przewodu zapowietrzyłem tą pompe?Jeśli tak jak ją odpowietrzyć?Pompa była wymieniona na nową 2 lata temu i przed tą sytuacją działała bez zarzutu.Za każdą pomoc z góry dziękuje.

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Reklama

simmet

problem z hamulcami i jazdą

Postprzez Pomoc Liebherr » 09 Wrz 2014 23:57

a nic nie zamieniłeś podczas wymiany węży ?
Naprawa maszyn LIEBHERR dojazd cała PL 669-304-322

SERWIS MOBILNY na terenie całego kraju

SerwKop@wp.pl

Pomoc Liebherr
Operator

  • Posty: 325
  • Rejestracja: 20 Sty 2012 11:13
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 17

Maszyna: Liebherr


Re: problem z hamulcami i jazdą

Postprzez milimetr01 » 10 Wrz 2014 09:01

Na 90% nie zamieniłem,sprawdzałem

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


problem z hamulcami i jazdą

Postprzez milimetr01 » 01 Mar 2015 22:24

Przyczyną okazał się duży paproch który przyblokował zawór w bloczku hamulcowym przez co zawór ten puszczał troche ciśnienia na hamulce jednocześnie rozłączając jazde.Usterkę usunął mechanik z serwisu liebherra w Gdańsku

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej