wibako

liebherr 912 pompa wody

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

liebherr 912 pompa wody

Postprzez jan11 » 13 Mar 2012 20:22

Witam wszystkich, jak moge sprawdzic pompe wody gdyz u mnie pod wężem biegnacym z chłodnicy do pompy wody od strony alternatora jest sruba wkrecona w blok z blaszka(przedstawiona na zdjeciu) ktora przykrywa drugi otwor i z tego drugiego otworu wycieka płyn chłodzacy dodam ze płyn wycieka tylko gdy jest zapalony silnik przypyszczam wiec ze pompa wody przepuszcza ale nie jestem pewien wiec chciałbym ja sprawdzić. Czy jest jakis sposob?
Z gory dzieki za podpowiedzi.

jan11
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 21:23

Maszyna: jcb js 160


Reklama

simmet

liebherr 912 pompa wody

Postprzez lkop » 21 Mar 2012 20:27

podaj nr maszyny to zobaczę jaki masz silnik i coś poradzimy.Śruba na rysunku ma być bo jest to zabezpieczenie pompy wody, a ten kawałek płaskownika to chyba ktoś założył by zkryć otwór technologiczny by jak pusci usczelnienie pompy płyn wyciekał na zewnątrz.
Naprawa Maszyn
TO MOJE HOBBY I PASJA
508512921

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Re: liebherr 912 pompa wody

Postprzez kopacz 123 » 17 Kwi 2012 18:17

Ta blaszka osłania alternator przed płynem, uszkodzona jest reperaturka czyli uszczelnienie pompy. Odkręć pokrywę dwie nakrętki m8 kluczem 18 nakrętkę wirnika, śrubę m8 wkręć w otwory wirnika i masz wirnik. Pod pompą śruba na klucz17 ściągacz i pompa wyjęta

kopacz 123
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 17 Kwi 2012 17:38

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej