wibako

Liebherr Litronic 902 - problem z komputerem

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Liebherr Litronic 902 - problem z komputerem

Postprzez leny1979 » 14 Mar 2012 20:39

Marka i model maszyny: Liebherr 902 Litronic
Rok produkcji: 1994

Witam Panowie,

mam problem z komputerem w koparce kołowej Liebherr Litronic 902 numer maszyny 3562650.

Jak kupiłem koparkę to wyświetlacz nie działał (tam gdzie możemy zobaczyć ile paliwa itd.), działają tylko funkcje to po lewej

stronie wyświetlacza (palą się diody) czyli: parking, stabilizatory itd.

Koparka działa bardzo wolno do połowy cięgna gazu, dosłownie ciut powyżej zaczyna chodzić szybko, no i czym więcej tym szybciej.

Ogólnie bez zarzutu, z tym że:

czasami koparka załącza się na jakiś bardzo wolny tryb, i chodzi bardzo wolno ruchy i jazda (ale naprawdę bardzo wolno).

Żeby zaczęła znów chodzić normalnie muszę po prostu wyłączyć zapłon - przekręcić kluczyk i coś się resetuję i znów zaczyna chodzić normalnie (czyli koparka chodzi normalnie - przełącza się na wolny tryb - przekręcam kluczyk - maszyna dalej jest włączona załączam znów kluczyk tak jakby był w stanie załączonym i zaczyna chodzić normalnie). Czasami ten zabieg muszę zrobić kilka razy żeby załapała.

To załączanie na wolny tryb pojawia się nawet kiedy skręcę koła koparki podczas jazdy a czasami działa normalnie.

Powymieniałem wszystkie filtry, 2 hydrauliczne (mały i duży), 2 olejowe, paliwowe są ok.

Koparka ogólnie w bardzo dobrym stanie, pompa hydrauliczna w dobrej kondycji, przy sprawdzaniu bardzo szybko dobija do 300.

Ciśnienie na zaworach jest ok.

Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam,
Michał

leny1979
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 31 Lip 2011 21:34

Maszyna: Atlas


Reklama

simmet

Re: Liebherr Litronic 902 - problem z komputerem

Postprzez lkop » 15 Mar 2012 18:27

W twojej maszynie może być dwie usterki:
1. Uszkodzony czujnik B30 odpowiedzialny za resetowanie GLD przy ruchu Joystickiem
2. Czujnik obr silnika jest uszkodzony lub zabrudzony.

W przypadku 1, znajdż na płycie A1 wtyczkę x98 kabel brązowy/zielony z jednej strony i czarny z nr 16 z drugiej.
Rozepnij wtyczkę i podczas pracy koparki gdy będą wolne ruchy zmasuj tę część z kablem nr 16. Jak będzie efekt pozytywny wstawisz przycisk typu styk, i zamiast B30 będziesz co jakiś czas resetował sobie palcem komputer.

W przypadku drugim zmierz jaki prąd indukuje czujnik obr silnika, i napisz.

Zwróć też uwagę o ile kresek spadają obr silnika jak podnosisz wyprostowane ramię .

Autor postu otrzymał pochwałę
Naprawa Maszyn
TO MOJE HOBBY I PASJA
508512921

Awatar użytkownika
lkop
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 07 Paź 2009 19:49
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
  • Pochwały: 15

Maszyna: LIEBHERR, Case, Manitou , Silniki, Skrzynie biegów

Firma: PARTSERVICE


Re: Liebherr Litronic 902 - problem z komputerem

Postprzez leny1979 » 20 Mar 2012 17:59

Dziękuję Panie Ikop za podpowiedź.

Wyjąłem czujnik obrotu i wyczyściłem go (były jakieś zabrudzenia opiłkowe). Praca koparki poprawiła się i nie wchodzi na wolne ruchy już tak często ale wciąż się problem pojawia. Sprawdzę jeszcze ten czujnik B30 o którym Pan mówił.

Mam jeszcze pytanie dotyczące panelu. Nie działa mi on tzn. nie pokazuje poziomu paliwa, oleju itd. Sprawdzałem i jest podpięty,

może jest spalony? Jak to sprawdzić.

Dzięki i pozdrawiam,

Michał

leny1979
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 31 Lip 2011 21:34

Maszyna: Atlas


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej