wibako

Blokujący się obrót 924 '00

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Blokujący się obrót 924 '00

Postprzez Gonzalez » 06 Cze 2012 16:40

Marka i model maszyny: Liebherr 924
Rok produkcji: 2000

Witam. Mam problem z obrotem w kołówce Liebherr 924 Litronic 2000r. Mianowice dzisiaj podczas pracy w pewnym momencie zablokował mi się obrót (tak jak bym na panelu włączył blokadę obrotu). Poklikałem tym przyciskiem, po naciskałem pedał, poruszałem dźwignią bezpieczeństwa, aż w końcu ruszył, ale za chwile to samo. Więc znowu robię co mogę, aż w pewnym momencie podłoga pod pedałem hamulca obrotu zaczęła drgać. Podczas drgań hamulec nie blokował, ale po kilku minutach przestało drgać i znowu blokada. Czy zacząć szukać przyczyny właśnie od pedału? Dodam, że pedał jakoś dziwnie lekko się naciska, wydaje mi się, że wcześniej chodził z lekkim oporem przy końcu.

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Blokujący się obrót 924 '00

Postprzez rafal » 11 Cze 2012 18:57

sprawdż cewki na bloku sterowania lub pozamieniaj miejscami te czarne na górze bloku miałem podobny przypadek w gąsiennicy r904lit cewka miała przerwę i takie cuda się działy

rafal
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 08 Lut 2007 20:56
  • Miejscowość: warminsko mazurskie

Maszyna: case 9046 hrd


Re: Blokujący się obrót 924 '00

Postprzez Gonzalez » 13 Cze 2012 11:25

Dzięki za podpowiedź, ale problem już rozwiązany ;] Masz racje, walnięta była cewka, i na razy nie działała i wtedy hamulec się włączał.

Awatar użytkownika
Gonzalez
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej