wibako

Liebherr 902 Litronic-94r: Stabilizatory.

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Liebherr 902 Litronic-94r: Stabilizatory.

Postprzez Krejzol » 28 Lip 2012 13:14

Witam.
Już kiedyś opisywałem na forum ten problem, którego niestety nie udało mi sie usunąć, tzn. stabilizatory (bedące w trybie rozblokowanym) podczas pracy wsuwajaca się to cylindrów, po czym nie wracają do stanu pierwotnego. Ztego co mi wiadomo, tj w każdej koparce kołowej powinny sie one wzjamenie uzupełniać czyli podczas gdy jeden sie wsuwa, drugi sie wysuwa cały czas mając kontakt z mostem napędowym. Niestety u mnie jest tak, że jeden sie wsunie, natomiast drugi już nie wysunie sie tyle ile powinien i gdy koparka znajdzie sie równym podłożu, między stabilizatorami, a mostem napędowym występują szczeliny, co przeszkadza w późniejszej pracy, z wiadomych przyczyn (kołysze sie, gdy je zablokuje, bo na jednym potrafi nawet być około 5-cio centymetrowy odstęp-analogicznie na dwóch jest już 10 cm, bywało ze wiecej). Natomiast podczas jakiejś dłuższej jazdy po równej drodze (w trybie rozblokowanym), wysuną sie one na maxa , mianowicie będa miały kontakt styczny z osią koparki, jednak to trwa około 15-20 min. Dodam jeszcze że gdy klikam przycisk stabilizatorów na panelu sterującym, właczając je i wyłączając, przy włączaniu wysuwają sie one może po około 2 mm, tzn za każdym razem przyciskając ten guzik. Proszę o jakieś rady co mam zrobić, bo to jest naprawde uciążliwe. Mam jescze problem z siłownikiem, ale to może opisze później, najpierw chciałbym sie skupić na tych stabilizatorach.

Krejzol
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Mar 2011 00:11

Maszyna: Liebherr, Caterpillar


Reklama

simmet

Re: Liebherr 902 Litronic-94r: Stabilizatory.

Postprzez pawpi » 05 Sie 2012 00:21

Odkręć obydwa gorne zawory. Wciśnij śrubokrętem lub czymkolwiek siłowniki do samego dołu i zalej do pełna olejem. Skręć. Powinno działać.

pawpi
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 00:17
  • Miejscowość: Pomorskie
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej