wibako

Grzanie silnika podczas jazdy

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Grzanie silnika podczas jazdy

Postprzez daniel8705 » 08 Kwi 2015 21:22

Marka i model maszyny: Liebherr 312
Rok produkcji: 1994

Witam Wszystkich problem mój polega na grzaniu się silnika podczas jazdy koparki ,w związku z tym wymieniłem uszczelke pod glowica ,głowica została splanowana i sprawdzona w niej szczelność i wszystko ok sprawdzałem ciśnienia w komorach spalania i wahały się od 25 do 30 wiec mysle ze silnik jest ok, pompa wody nowa, przeplukana pare razy chłodnica.Podczas pracy przy kopaniu temperatura jest w normie jednak jak już przejadę ok 500-1000m zaczyna się problem woda się zaczyna gotowac (zaznaczam jeszcze ze usunelem termostat) mimo iz plukalem kilka razy chłodnice po każdym takim grzaniu się wody przy spuszczaniu woda jest jakby zardzewiala niewidac w niej zadnych plam oleju ani ropy. Mechanik który naprawial koparke sprawdzal jeszcze jakims spreyem penetrującym cylindry bo była drobna rysa ale okazało się niby ze wszystko w porzadku. Zaznacze jeszcze ze zostały założone nowe końcówki wtryskiwaczy

daniel8705
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Kwi 2015 20:47

Maszyna: liebherr 312

Firma: Roboty ziemne


Reklama

simmet

Grzanie silnika podczas jazdy

Postprzez wojtas4327 » 08 Kwi 2015 21:37

Na mój gust to dalej chłodnica jest zawalona... Maszyna normalnie jedzie, nie jest słabsza?

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Grzanie silnika podczas jazdy

Postprzez daniel8705 » 09 Kwi 2015 14:44

Slabsza nie jest a czym mozna dobrze wyczyscic chlodnice Bo kupywalem rozne plyny do czyszczenia I Nic to nie daje jeszcze sprobuje moze soda kaustyczna

daniel8705
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Kwi 2015 20:47

Maszyna: liebherr 312

Firma: Roboty ziemne


Grzanie silnika podczas jazdy

Postprzez ksieciunio » 09 Kwi 2015 15:15

Chlodnice plukaes w srodku czy na zewnatrz ?
Druga przyczyna grzania sie silnika moze byc zle ustawiony poczatek wtrysku,silnik niemusi kopcic na potege ale pod obciazeniem zacznie sie przegrzewac,trzecia sprawa blahostka wentylator i jego naped,przez pasek czy hydraulicznie ?
Jezeli przez pasek moze byc zaslabo napiety lub poprostu zuzyty i slizga sie po kole pasowym wentylatora.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Re: Grzanie silnika podczas jazdy

Postprzez daniel8705 » 09 Kwi 2015 18:57

Koncowki wtrysku Sa nowe I wyregulowane w dobrej firmie a chlodnice plukalem soda kaustuczna 2 razy I czekalem po ok 20 min zeby sie dobrze wygotowala na zewnatrz chlodnica jest czysta dziwi mnie jedna rzecz ze powstaje tam straszne cisnienie ze az pekaja weze wodne mimo to ze glowica jest szczelna co jeszcze mode byc tego przyczyna aha pasek na wentylatorze jest ok

daniel8705
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Kwi 2015 20:47

Maszyna: liebherr 312

Firma: Roboty ziemne


Grzanie silnika podczas jazdy

Postprzez MARIO/MECALAC » 09 Kwi 2015 19:46

Kolego po pierwsze to stosuj się do regulaminu forum !!

II. POSTY:
1. Obowiązuje NETYKIETA, kulturalny język polski w poprawnej formie gramatycznej i składniowej.

Także proszę poprawić wszystkie swoje posty bo oczy bolą. Prawy górny róg postu opcja EDYTUJ.

Druga sprawa. Pompa wody sprawna? To że nowa nie znaczy że sprawna :kiss: Jeśli słabej jakości zamiennik pompy wody może nie działać. Już się z tym spotkałem osobiście.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Grzanie silnika podczas jazdy

Postprzez daniel8705 » 09 Kwi 2015 20:24

Pompa oryginalna nie jakiś zamiennik

daniel8705
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 Kwi 2015 20:47

Maszyna: liebherr 312

Firma: Roboty ziemne


Re: Grzanie silnika podczas jazdy

Postprzez Młody1996 » 04 Mar 2019 13:56

Wiadomo jak kolega naprawił ten problem? Bo mam to samo...

Młody1996
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Mar 2019 09:21

Maszyna: Liebherr 312

Firma: WIR


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej