Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

uszczelnienie siłownika napinającego

21 Cze 2015 10:58

Marka i model maszyny: liebherr 924
Rok produkcji: 1999

Witam,

czy jest możliwość uszczelnienia siłownika napinającego gąsienice Liebherr 924 litronic ? ucieka mi smar przez siłownik. Czy trzeba szlifować gładzie w cylindrze i tłoku ?
Wojtek

uszczelnienie siłownika napinającego

21 Cze 2015 14:09

Kiedyś mi robili w małej gąsienicówce. Z tego co pamiętam to tłoczysko wymienili i dali nowe uszczelniacze. Tłoczysko u mnie było zerdzewiałe, ze wżerami.

uszczelnienie siłownika napinającego

21 Cze 2015 18:55

Tam jest tylko jeden uszczelniacz . Wymiana jest w miarę prosta . Prawdopodobnie go przecięło bo tłok był za daleko wysunięty.

uszczelnienie siłownika napinającego

21 Cze 2015 21:01

a da się to zrobić (wymienić uszczelniacz) bez rozpinania gąsienicy ? czy raczej jest to nie możliwe ?

uszczelnienie siłownika napinającego

21 Cze 2015 21:06

Nie da się trzeba wszystko wyjmować i rozbierać na części pierwsze. Od razu sprawdź stan drugiego napinacza

uszczelnienie siłownika napinającego

24 Cze 2015 20:37

W CAT da się go wyjąć bez problemu . Od strony gdzie jest kalamitka od napinania są śruby po odkręceniu których siłownik powinien wyjść do tyłu przez ten otwór . Nie trzeba nic robić z gąsiennicami . Nie wiem jak jest w liebherr , ale sugeruje się tym że każda maszyna ma to rozwiązane w podobny sposób .

uszczelnienie siłownika napinającego

24 Cze 2015 20:40

Michał Ty żyjesz? :banan: :banan: W Komatsu się tak nie da, trzeba rwać wszystko oraz w spycharce Cat D5 tak samo. Wiem bo mamy te maszyny w firmie

uszczelnienie siłownika napinającego

24 Cze 2015 21:59

W koparkach LH też się nic nie zrobi bez rozpięcia gąsienicy a co do spycharek cata to inna bajka bo gąsienica ma skręcany zamek a napinacz nie ma prowadnic koła jak np komatsu jest schowany w wózku i zalany olejem

uszczelnienie siłownika napinającego

24 Cze 2015 22:06

Ja rozbierałem to często w cat 213 . Dzielę się tylko swoimi doświadczeniami . :cry:

uszczelnienie siłownika napinającego

12 Lip 2015 23:39

WojtekP, Jaki masz stan łańcuchów i gwiazd ?
bo jeśli masz zużyte te części to wymienisz uszczelnienie i zaraz znów będziesz miał to samo
Wyślij odpowiedź