wibako

powolny obrót

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

powolny obrót

Postprzez milimetr01 » 01 Wrz 2015 21:38

Marka i model maszyny: liebherr a900c
Rok produkcji: 1993

Witam.Mam problem z obrotem,jest bardzo powolny.Wymieniłem pompę bo poprzednia była bardzo słaba ale koparka obracała się bardzo szybko.Pompa która teraz pracuje w maszynie jest silna ale obrót i siłowniki trzeciego ramienia są powolne.Pełen obrót wykonuje w ok.10 s.Próbowałem regulować na kostkach przy pompie ale bez powodzenia.Miałem przypadek niedawno gdy coś się przestawiło i wszystkie ruchy były bardzo szybkie i silne.Trwało to z przerwami dwa dni i znowu jest powolna.Czy ktoś wie który to zawór mógł się odblokować?A może ktoś wie jak przyspieszyć pracę silnika obrotu.Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Reklama

simmet

Re: powolny obrót

Postprzez PiatyElement » 16 Paź 2015 20:34

Wykręć i sprawdź czujnik obrotów silnika, ponieważ to między innymi na jego podstawie komputer reguluje wydajnością pomp. Czujnik jest wkręcony na wieńcu od góry silnika. Twoje sprawdzenie ma polegać na oględzinach czy nie jest przetarty na końcu, czy nie jest zabrudzony opiłkami, i czy wykazuje właściwości magnetyczne - zachowuje się jak magnes.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: powolny obrót

Postprzez milimetr01 » 26 Kwi 2016 19:35

Dziękuję Kolego za pomoc ale moja koparka nie posiada komputera :-) to stara wersja

milimetr01
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 04 Sty 2013 19:34

Maszyna: atlas 1404

Firma: PSP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej