wibako

Niedziałające stabilizatory 308A

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Niedziałające stabilizatory 308A

Postprzez matix101 » 22 Wrz 2015 20:32

Witam!!!

Mam problem ze stabilizatorami w liebherr 308A. Problem polega na tym że po odpowietrzeniu tłoczysk i zablokowaniu stabilizatorów wszystko ładnie trzyma, ale gdy się je rozblokuje i maszyna się przechyli chowając tłoczysko ono już się nie wysuwa. Zauważyłem że już ktoś coś tam kombinował gdyż jest e parę kabli i przewody hydrauliczne przy jednym stabilizatorze są wymienione na miękkie a nie metalowe jak na drugi. Byłbym wdzięczny za jakiś schemat hydrauliczny i elektryczny tego układu.
e-mail matix101@o2.pl

Pozdrawiam.

matix101
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 22 Wrz 2015 20:20

Maszyna: Najlepsza

Firma: Wymażona


Reklama

simmet

Re: Niedziałające stabilizatory 308A

Postprzez PiatyElement » 14 Paź 2015 00:29

Skoro możesz je załączyć to elektryka Ci działa.
Skoro załączone trzymają, a rozłączone puszczają to rozdzielacz też działa.

Jeśli nie wychodzi Ci tłok, a ktoś grzebał przy przewodach to sprawdź poprawność podłączenia.
Stabilizatory są połączone ze sobą razem poprzez rozdzielacz który blokuje przepływ oleju pomiędzy nimi. Odblokowanie stabilizatorów powoduje przepływ oleju pomiędzy nimi. Tak więc jeśli jeden tłok się chowa, to olej z niego wypycha drugi tłok, i odwrotnie. Skoro jeden tłok u ciebie się chowa i nie wypycha drugiego to widocznie olej idzie na powrót z rozdzielacza, a nie do drugiego tłoka.
Zobacz jak podpięte są przewody oryginalne, a jak te dorabiane.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej