wibako

Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Postprzez Kasztan » 28 Paź 2015 22:09

Witam i proszę o pomoc koparka Liebherr A900 z 96 roku zbuntowała się i nie chce jeździć do przodu do tyłu zasuwa. Dodam że sprawdziłem przełącznik jazdy przód-tył przy kierownicy i jest w porządku biegi też ok może to jakiś elektrozawór tylko który i gdzie się znajduje?

Kasztan
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Paź 2015 21:36

Maszyna: Liebherr,Jcb4cx

Firma: Marpol


Reklama

simmet

Re: Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Postprzez PiatyElement » 29 Paź 2015 01:34

Elektrozawory przód/tył są na jednym rozdzielaczu pod kabiną.
Cewki elektrozaworów załączane są bezpośrednio z przełącznika przy kierownicy bez żadnych przekaźników.
oznaczone jako Y62 i Y63. przewody: czarno-biały i brązowo-zielony oraz czarno-niebieski i brązowo zielony.
Bezpiecznik F8 wspólny dla obu cewek.
Pomiędzy przełącznikiem przy kierownicy a elektrozaworami, również pod podłogą, jest kostka łącząca przewody. Sprawdź czy nie zaśniedziała i czy przewodzi napięcie.

Autor postu otrzymał pochwałę
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Postprzez Kasztan » 29 Paź 2015 07:32

Dzięki za zainteresowanie tematem z jednym się zgadzam że pod kabiną jest kostka sprawdzę ją, ale elektrozaworów tam niema.Po moim poście dzwonił do mnie koleżka i twierdzi że znajdują się z prawej strony koparki koło swożnia głównego ramienia wyróżni je to że jeden górny ma poķrętło od czoła i w zaraz obok jest akumulator hydrauliczny .Sprawdzę to jeśli to prawda to wrzuce fotke może komuś się przyda :szczerbaty:

Kasztan
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Paź 2015 21:36

Maszyna: Liebherr,Jcb4cx

Firma: Marpol


Re: Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Postprzez PiatyElement » 29 Paź 2015 08:13

Tak! To prawda. Są tam dwie cewki, jedna z wkręcaną końcówką - dziękujemy za odkrycie. W zaufaniu powiem Ci, o czym widać koleżka" nie wspomniał, że jest tam jeszcze czujnik. ( ale o tym cicho sza ...... :mrgreen: )
Gdybyś przejrzał forum, to byś wiedział, że koło łączenia ramienia z koparką są cewki od blokady jazdy i zmiany prędkości I/II. Wniosek: Jak się zarejestrujesz na forum, to je przejrzyj i poczytaj. Nie będziesz wtedy słuchał głupot, a i może znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Na twoim miejscu nie słuchał bym "koleżki" - ale rób jak uważasz. A kostek elektrycznych pod kabiną jest kilka - więc słabo szukałeś, że znalazłeś tylko jedną.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Postprzez Brandix » 29 Paź 2015 11:21

Tak jak kolega PiatyElement napisał - cewka elektrozaworu Y62 (odpowiada za jazdę do przodu) oraz Y63 (odpowiada za jazdę w tył) znajdują się na 100% pod kabiną.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Postprzez Kasztan » 29 Paź 2015 21:06

Panowie
popatrzę jeszcze raz pod kabiną załoźę mocniejsze okulary i znajdę :D bo już sam sobie nie więrzę .Ztego co tam z
dostrzegłem to kable od włącznika kierunków jazdy schodzą po kolumnie kierownicy pod podłoge kabiny do kostki bodajrze z 6 wtykami i lecą dalej pod kąbiną do tyłu koparki . Dziś nie miałem czasu źeby zęrknąć jutro może mi się uda ,ale przecież to nie igła żebym nie dostrzegł. Dzieki za uwagi są dla mnie początkują ego cenne i wezmę je na klate takźe walcie śmiało przeżyje :menel:

Kasztan
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Paź 2015 21:36

Maszyna: Liebherr,Jcb4cx

Firma: Marpol


Re: Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Postprzez Kasztan » 30 Paź 2015 22:49

Zgadza się cewki pod kabiną tuż za fotelem operatora nie pod podłogą kabiny jak myślałem koparka już jeździ brakowało masy na cewce.Dzięki Panie Piąty za skuteczną perswazje :kiss:

Kasztan
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Paź 2015 21:36

Maszyna: Liebherr,Jcb4cx

Firma: Marpol


Liebherr A900 nie jeździ do przodu

Postprzez peckiel » 31 Paź 2015 18:04

Pochwała się należy dla kolegi który ci pomógł. :D
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej