wibako

Błedy

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Błedy

Postprzez Hary_27 » 12 Lis 2015 15:52

Marka i model maszyny: R904C
Rok produkcji: 2008

Witam czy jest możliwość wykasowania błedów z ekranu głównego Czy można go potwierdzić i zachowac

Hary_27
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:49
  • Miejscowość: Wrocław

Reklama

simmet

Re: Błedy

Postprzez PiatyElement » 12 Lis 2015 18:00

Tak. Można to zrobić ale trzeba mieć klucz sprzętowy. Wtedy w ustawieniach możesz ustawić czy i które błędy mają być monitorowane i wyświetlane.
A zamiast ukrywać błędy, nie lepiej usunąć ich przyczynę?
Jakie Ci się błędy wyświetlają?

Autor postu otrzymał pochwałę
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Błedy

Postprzez Hary_27 » 12 Lis 2015 18:37

Witam wyświetlił mi się błąd E003.Czyli ciśnienie oleju silnika nie jest nadzorowane.I pytanie czy jeżeli usunę awarie to błąd zniknie z ekranu głównego i przeniesie się do zapamiętanych. Czy po mimo ze zostanie naprawione to będzie się wyświetlał.

Hary_27
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:49
  • Miejscowość: Wrocław

Błedy

Postprzez PiatyElement » 13 Lis 2015 08:01

Hary_27 napisał(a):Czyli ciśnienie oleju silnika nie jest nadzorowane


Skoro się błąd wyświetlił to chyba jest nadzorowane. Chyba, że miałeś na myśli to, że nie jest nadzorowane obecnie z powodu awarii. Jeśli naprawisz usterkę, błąd zniknie z wyświetlacza i w historii z tego co pamiętam nie będzie wyświetlany.

Znajdź na silniku czujnik - dochodzą do niego przewody z numerami przewodów: 5024, 5035 i idą do gniazda nr: X154 piny 13 i 14.

Przede wszystkim sprawdź: czy nie ma zwarcia na przewodach ( uszkodzona izolacja dotyka masy. skręcone przewody razem z uszkodzoną izolacją robią zwarcie ), nie są poprzerywane, wtyczka, na jednym z przewodów powinno być 24V. Czujnik na silniku, powinien być gdzieś w okolicach rozrusznika. W większości przypadków winne jest okablowanie.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Błedy

Postprzez Hary_27 » 14 Lis 2015 10:42

Witam sprawdziłem przewody o których pisałeś dochodzą do silnika i przy silniku jest zaślepka są nie aktywne na jednym jest 24v nie ma na nich żadnego zawarcia.koło rozrusznika jest czujnik ciśnienia oleju ale do niego przychodzi jeden kabel ale z innej wtyczki

Hary_27
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:49
  • Miejscowość: Wrocław

Re: Błedy

Postprzez PiatyElement » 14 Lis 2015 17:47

1. A tak szczerze to ten błąd teraz Ci się zapalił ( wcześniej go nie było ) ???? Czy cały czas Ci się pali odkąd masz tę maszynę
2. E003 - jest błędem czujnika ciśnienia oleju i jego okablowania, na przewodach których numery Ci podałem. Jeśli go nie ma, to zdejmij zaślepkę z wtyczki i zrób na wtyczce mostek, sprawdź co się wtedy wyświetli. Nie pomyliłeś błędu pisząc z pamięci? Może masz E013?
3. Jeśli twierdzisz, że od ciśnienia masz inny czujnik, na innej wtyczce to podaj nr przewodu, do którego jest ten "inny" czujnik podpięty, lub/i numer wtyczki jeśli jest na niej oznaczenie - zobaczymy co to jest.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Błedy

Postprzez Hary_27 » 14 Lis 2015 18:14

Witam ten błąd to na pewno E003.Pojawił się od miesiąca w momencie kiedy brakło paliwa. Maszyna zgasła i po ponownym zapaleniu pojawił się ten błąd. Myślisz żeby na tych dwóch przewodach zrobić mostek nic się nie spali w tym jednym jest 24v.

Hary_27
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:49
  • Miejscowość: Wrocław

Re: Błedy

Postprzez PiatyElement » 14 Lis 2015 18:23

Czujniki ciśnienia, z dwoma przewodami są czujnikami NO/NC - czyli np brak ciśnienia - rozwarty, jest ciśnienie - zwarty. Inaczej ujmując, obwód otwarty lub zamknięty.
Poza błędem nie wyświetla się żadna ikonka - grafika?
Spr i odpowiedz:
1 Podaj numer przewodu i wtyczki czujnika o którym pisałeś wcześniej - jeśli nie możesz odczytać numerków, to odepnij czujnik i sprawdź błędy czy się nie wyświetlają i kontrolki alarmowe - napisz jakie.
2 ( zanim zrobisz mostek na wtyczce sprawdź ) Na jednym przewodzie masz 24V. Zobacz miernikiem czy drugi przewód nie ma zwarcia do masy, ten bez 24V ( jedną sondą miernika dotykaj przewodu we wtyczce, drugą sondą miernika dotknij metalowego elementu na koparce, bez rdzy i farby, miernik ustaw na sprawdzenie ciągłości obwodu. Wskazanie 0-16 i pisk miernika będzie świadczył o zwarciu kabla do masy). Jeśli na drugim przewodzie będzie zwarcie do masy to nie rób mostka.
Ostatnio edytowany przez PiatyElement 14 Lis 2015 23:05, edytowano w sumie 5 razy
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Błedy

Postprzez Hary_27 » 14 Lis 2015 18:35

Ok ale to w poniedziałek.

Hary_27
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:49
  • Miejscowość: Wrocław

Re: Błedy

Postprzez PiatyElement » 22 Lis 2015 10:31

spytam z nieśmiałością ..... w który poniedziałek?
problem rozwiązany? - wypada napisać jak.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Błedy

Postprzez Hary_27 » 22 Lis 2015 22:15

Witam przedewszystkim dziękuję za zainteresowanie.Jeszcze problem nie rozwiązany.Jak tylko będę przy maszynie to się odezwę.Jeżeli mi to zniknie z pulpitu to będziesz o tym wiedział bo na pewno dostaniesz pochwałę za pomoc.Pozdrawiam

Hary_27
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:49
  • Miejscowość: Wrocław

Błedy

Postprzez PiatyElement » 22 Lis 2015 22:41

Bardziej jestem ciekaw dalszego rozwoju sprawy i nr przewodów o które prosiłem, bo skoro przewody od czujnika są wypięte to błąd powinien się palić od "zawsze". Fajnie był by by doprowadzić temat do końca.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej