wibako

Brak pradu na cewkach

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Brak pradu na cewkach

Postprzez Bodzio2525 » 04 Sty 2016 01:11

Witam trzy cewki które sa przy zbiorniku z olejem nie dochodzi do nich prad, dzwignie z lewej strony operatora włacze i maszyna niereaguje na zadna funkcje i w tych cewkach nie ma pradu, jak wcisne jedna cewke to chodza tylko ramiona obrot chwytak jazda i podpora dalej nie chodzi ale nie sens w tym zeby to na wcisnietym chodziło tylko dlaczego tam nie ma pradu i zadne funkcje nie chodza z góry dziekuje

Bodzio2525
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 01:00

Maszyna: 932

Firma: hahaha


Reklama

simmet

Brak pradu na cewkach

Postprzez PiatyElement » 04 Sty 2016 01:43

Po pierwsze primo zapoznaj się z regulaminem i wypełniaj rubryki dotyczące dane maszyny. Trzy cewki o których piszesz posiada praktycznie każdy liebherr a w zależności od modelu i rocznika istnieją różne instalacje z różnie rozlokowanymi elementami, które je załączają - więc wybacz ale magiczną kulę, która prawdę mi powie mam nie czynną - padły w niej baterie. Dane w/w potrzebne są nie w celu "widzi mi się" ale do identyfikacji maszyny i jej instalacji.

Po drugie primo, ponownie zapoznaj się z regulaminem i słownikiem języka polskiego. Znajdziesz tam takie magiczne znaczki: , . : i literki ą ć ź ę ó ł ... ( widzisz różnice pomiędzy robieniem komuś: "łaski" a robieniem komuś "laski" ? - chyba, że Ci to bez różnicy co komu robisz


Bodzio2525 napisał(a):Witam trzy cewki które sa przy zbiorniku z olejem nie dochodzi do nich prad, dzwignie z lewej strony operatora włacze i maszyna niereaguje na zadna funkcje

Użyj funkcji szukaj - temat był poruszany wiele razy.

A na chwilę obecną, bez danych maszyny, w myśl zasady jakie pytanie taka odpowiedź, odpowiadam ( sugerując się żółtym kolorem koparki, choć i tego nie jestem pewien ):
- sprawdź przewody
- sprawdź bezpieczniki
- sprawdź włącznik przy lewej manetce, który ta manetka załącza
- sprawdź przekaźnik
- czy na pulpicie załącza się cokolwiek po opuszczeniu w/w manetki? ( jest na nim jakakolwiek reakcja? )
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Brak pradu na cewkach

Postprzez Bodzio2525 » 04 Sty 2016 09:26

Nie no jest różnica co komu robię :oops: sory.
Problem właśnie tkwi w tym że jak opuszczę manetkę to nic się w maszynie nie załącza, popołudniu wpisze dane maszyny, sorki jeszcze raz

Bodzio2525
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 01:00

Maszyna: 932

Firma: hahaha


Re: Brak pradu na cewkach

Postprzez PiatyElement » 04 Sty 2016 09:48

Wpadki to normalna rzecz, grunt że kolega przyjął do wiadomości w/w uwagi.

Czekam na dane maszyny, i sprawdź czy jak opuszczasz manetkę to coś zmienia się na pulpicie - jakakolwiek reakcja.

Pozdrawiam.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Brak pradu na cewkach

Postprzez Bodzio2525 » 04 Sty 2016 19:46

Witam nie jestem wstanie dzisiaj podac ci danych maszyny to jest ten liebherr link https://www.youtube.com/watch?v=mqr8yE5lwqM

Bodzio2525
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 01:00

Maszyna: 932

Firma: hahaha


Brak pradu na cewkach

Postprzez MARIO/MECALAC » 04 Sty 2016 19:56

Nie no hahahaha i wszystko jasne. Wiesz podjedź do serwisu autem a jak zapytają o dane to pokaż im auto. Wiesz ile koparek jest takich samych ? z tego filmiku to jedynie koła można doradzić by dopompować i umyć nic więcej.
Bardzo ważne są dane maszyny a nie wygląd
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Brak pradu na cewkach

Postprzez PiatyElement » 04 Sty 2016 20:46

PiatyElement napisał(a):odpowiadam ( sugerując się żółtym kolorem koparki, choć i tego nie jestem pewien )

Wiedziałem, że nie jestem pewien koloru ........ :mrgreen:

Jak Mario napisał, ale sugerując się modelem i pulpitem ( i kolorem ) i dobrym humorem ( Zarówno kolegi Bodzio2525 jak i moim dzięki jego wstawce :mrgreen: ) będę strzelał:

Zakładam że po przekręceniu kluczyka, pulpit się załącza, bo nic nie pisałeś że jest martwy.
Zdemontuj plastik z lewej strony siedzenia osłaniający elektronikę - ten duży, nie małą rewizję.

- Sprawdź włącznik z lewej strony od opuszczania manetki - jak opuścisz manetkę to na pulpicie powinny rozłączyć się hamulec i załączyć sterowanie. Jeśli to się nie stało, to zobacz czy działa przycisk załączanie sterowania" - taki z narysowanym joystickiem, i po prostu sprawdź ten włącznik od manetki miernikiem czy działa.
- Bezpiecznik F8 nie na oko, tylko miernikiem, lub wymień na drugi.
- Przekaźnik K58 ( jeśli się załącza to go podmień z innym, bo może mieć uszkodzone styki robocze, więc chociaż będzie się załączał fizycznie to może nie działać prawidłowo.) Przy podmianie uważaj bo są tam 2 rodzaje przekaźników - więc znajdź taki sam po symbolu lub schemacie jaki na nim jest narysowany.
- znajdź na płycie z lewej strony siedzenia ( tam gdzie przekaźniki ) wtyczkę X2-1, wypnij ją znajdź przewód na PIN 12 (czarno-szary), jak się przyjrzysz wtyczce to są ponumerowane - to jest przewód do cewki. Zdejmij wtyczkę na cewce o której pisałeś i sprawdź miernikiem czy nie jest przerwany pomiędzy wtyczką cewki, a wtyczką X2-1. Możesz też sprawdzić, czy na PIN12 w gnieździe na płycie jest 24V po załączeniu sterowania oczywiście. Sonda miernika do PIN12 na płycie a druga sonda do masy.
- sprawdź na wtyczce od cewki czy na drugim przewodzie jest masa.

Rób to po kolei jak opisałem i po każdym punkcie sprawdzaj. Myślę że pomoże.

Cewki nie mówię abyś sprawdzał, bo nie pisałeś że jest uszkodzona, tylko, że nie dochodzi do niej napięcie - więc pomijam.


Jak sprawdzisz i wykonasz co napisałem to odpisz. Dopóki nie sprawdzisz dokładnie tego co napisałem i nie będziesz znał odpowiedzi nic nie pomogę.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Brak pradu na cewkach

Postprzez Bodzio2525 » 04 Sty 2016 22:38

Mario zapewne byś nawet nie wiedział jak te koła zmienić. Jutro wszystko sprawdzę cewki są ok ale maszyna nie reaguje na nic sprawdzę co pisałeś i jutro dam znać i dane maszyny też. Dzięki że pomagasz PiatyElement

Bodzio2525
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Sty 2016 01:00

Maszyna: 932

Firma: hahaha


Brak pradu na cewkach

Postprzez MARIO/MECALAC » 04 Sty 2016 22:47

Bodzio2525 napisał(a):Mario zapewne byś nawet nie wiedział jak te koła zmienić.


No tak nie wiedział bym tym bardziej że z kołówkami mam do czynienia cały czas i nie raz nie dwa zmieniałem koła. :piwo: :piwo: :piwo:

Chciałem tylko zwrócić uwagę, na to że wygląd maszyny akurat w twoim przypadku jest nieistotny a bardzo istotne są dane zawarte w Vinie twojej maszyny. Nie miej mi za złe za poprzedni post :banan:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Brak pradu na cewkach

Postprzez PiatyElement » 04 Sty 2016 22:53

Bodzio2525 napisał(a):Mario zapewne byś nawet nie wiedział jak te koła zmienić.


Bodzio nie powinieneś być zgryźliwy i złośliwy, bo kolega Mario ma absolutną rację, tematy bez danych maszyny są albo olewane, albo właściciel postu jest ganiony. Nie masz pojęcia jak mogą się różnić maszyny. Ja też napisałem, że będę strzelał po modelu i pulpicie, tylko dlatego, że mam dobry humor bo inaczej bym się w ogóle nie odzywał. Dlaczego? Dla zasady regulaminu - wypełnij pola z danymi maszyny. Mam nadzieję, że dobrze dobrałem takie rzeczy jak nr bezpiecznik, nr przekaźnika czy wtyczkę X2-1, ale ręki sobie obciąć nie dam.

Posprawdzaj czy się wszystko załącza, podmień K58 i F8 i zobacz czy na X2-1 pin12 na gnieździe płyty jest 28V po uruchomieniu maszyny i załączeniu sterowania.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Brak pradu na cewkach

Postprzez Pomoc Liebherr » 10 Sty 2016 23:39

Co do elektroniki to niewielka jest różnica w schematach
pomiedzy serią 300 a 900
Naprawa maszyn LIEBHERR dojazd cała PL 669-304-322

SERWIS MOBILNY na terenie całego kraju

SerwKop@wp.pl

Pomoc Liebherr
Operator

  • Posty: 325
  • Rejestracja: 20 Sty 2012 11:13
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 17

Maszyna: Liebherr


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej