wibako

Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez Koparkowy-Tomasz » 28 Sty 2016 20:12

Marka i model maszyny: Liebherr 902 Litronic
Rok produkcji: 1994

Witam !!

Jestem tutaj nowy więc się przedstawie =) Tomasz pracuje na Liebherr 902 Litronic Podkarpacie

Mam problem wygladajacy tak , na panelu gasnie dioda od stabilizatorów i nie mozna właczyc ani wyłaczyć po prostu nie reaguje , stabilizatory są zblokowane i pali przekaźnik ( raz wymieniłem i dalej to samo) , również stalo sie to samo z przyciskiem Mocnej Jazdy ( taka zębatka na panelu) . z miesiac wczesniej mialem przypadek że ukradli mi 3 elektro zawory z cewkami które znajdowały się w bloczku sterującym , wymieniłem je na używane piszę to bo może ma to jakiś zwiazek , może któraś elektrocewka jest padnieta i pali te przekazniki . PROSZĘ o POMOC !!!!

Koparkowy-Tomasz
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 19:56

Maszyna: Liebherr 902 Litronic , Terex 860sx , Cat 428D , Volvo Ec25

Firma: Usługi Wodno-Kanalizacyjne Stanisław Lis


Reklama

simmet

Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez PiatyElement » 29 Sty 2016 00:21

Koparkowy-Tomasz napisał(a):na panelu gasnie dioda od stabilizatorów

Który konkretnie przycisk na panelu masz na myśli, bo już różne wersje słyszałem i opisy. Opisz mi konkretny przycisk to będę wiedział o którym obwodzie rozmawiam, to unikniemy niepotrzebnych nieporozumień

Koparkowy-Tomasz napisał(a): pali przekaźnik ( raz wymieniłem i dalej to samo)

Co to znaczy pali przekaźnik? Bo pierwszy raz o czymś takim słyszę. Jak to się objawia? Niby pstryka ( załącza się ) ale funkcja nie działa??? to: zauważ że są tam dwa rodzaje przekaźników, więc może włożyłeś zły lub podmieniłeś ze złym i właśnie wtedy jest taki objaw. Przekaźnik się załącza a funkcja nie działa i dioda na pulpicie nie świeci.

Koparkowy-Tomasz napisał(a): również stalo sie to samo z przyciskiem Mocnej Jazdy ( taka zębatka na panelu)

Jeśli bezpiecznik nie spalony i też podmieniałeś przekaźniki, to podmieniłeś lub włożyłeś inny niż powinien być. Zarówno ta funkcja jak i poprzednia ( stabilizatory ) są zasilane z dwóch różnych obwodów i bezpieczników. Włóż inny model przekaźnika i sprawdź.

Koparkowy-Tomasz napisał(a): wymieniłem je na używane piszę to bo może ma to jakiś zwiazek , może któraś elektrocewka jest padnieta i pali te przekazniki

Cewka może być padnięta, ale wtedy pali bezpiecznik a nie przekaźnik. Dla każdej z wymienionych rzez ciebie funkcji jest oddzielny przekaźnik, a do każdego z tych przekaźników przypisana jest oddzielna cewka. Więc padnięta cewka jednej funkcji będzie uszkadzać jeden obwód - swój w którym pracuje( bezpiecznik ) a nie przekaźnik, a już na pewno nie przekaźnik z innej funkcji.

Sprawdź ( podmień ) przekaźniki na tych funkcjach co ci nie działają na inne - przyjrzyj się na płycie że są dwa różne rodzaje przekaźników.

Ponadto najlepiej jak będziesz wkładał nowe przekaźniki - kupione. Te przekaźniki jakie tu zastosowano ( białe prostokątne ) mają to do siebie że z czasem się wypalają w nich styki robocze. Niby działa bo słychać że się załącza, a jednak nie załącza obwodu.
I to by pasowało do twojego opisu. Przestało działać, podmieniłeś przekaźnik na inny pomyłkowo (niby pstryka ale nadal funkcja nie działa - bo włożyłeś zły) i myślisz że ci pali przekaźniki, bo przecież podmieniałeś i dalej lipa.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez Koparkowy-Tomasz » 29 Sty 2016 10:23

Odp1. Wyłącza się dioda od stabilizatorów po prostu przycisk nie reaguje (chodzi dokladnie o stabilizatory) załączył sie z dwa razy i pyk nic nie ma .

Odp2. Pali przekaźnik czyli tą mała biała kostke z oznaczeniem St2-Dc24v lub St1..... nie wiem dokladnie bo nie mam tego przy sobie ale nie chodzi mi tu o bezpieczniki

Odp3.Mocna jazda . wiec jesli chodzi o mocna jazde to na poczatku chwile chodzila jakas godzine i dopiero pozniej sie wylaczyla i tyle nie nie pstryka nic nie pyka po prostu nie ma . zajac i zółw chodzi normalnie . Jesli chodzi o podmiane przekazników próbowałem i nie chodzilo tak jak trzeba np dioda swiecila sie caly czas lub wogule nie reagowalo i po chwili tez sie psuły . ( przekazniki sa jedno i dwu stykowwe z tego co wiem )


Mam wielka prośbe jeśli ktos posiada takiego LIEBHERR-a i móglby Mi zrobic i wyslac zdjecie tych przekaznikow to sprawdzil bym czy aby napewno nie pomylilem sie przy ich wkladaniu lub jakis schemat z opisem gdzie jaki ma byc . Panowie pomóżcie !!

Koparkowy-Tomasz
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 19:56

Maszyna: Liebherr 902 Litronic , Terex 860sx , Cat 428D , Volvo Ec25

Firma: Usługi Wodno-Kanalizacyjne Stanisław Lis


Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez PiatyElement » 29 Sty 2016 11:04

Ad1 Może odpowiedź na zadane pytanie przeze mnie. Bo nie wiem czy chodzi ci o łapy czy o blokadę oscylacji, bo różnie ludzie mówią i nazywają, więc jak opiszesz o który przycisk Ci chodzi to będę dokładnie wiedział.

Ad2 pierwsze słyszę aby przekaźniki paliły się zaraz po włożeniu. Zadałem pytanie jak to uszkodzenie stwierdziłeś? Bo włożyłeś i nie działa ? Czy sprawdziłeś przekaźnik miernikiem?

Może rozłączać jazdę po jakimś czasie z winy przekaźnika, a po jakimś czasie, gdy przeaźnik ostygnie bo wyłączysz funkcję, znowu dawać ja załączyć. Trzeba też wyjąć przekaźnik i sprawdzić czy do pinów od cewki przekaźnika w gnieździe jest napięcie.

Koparkowy-Tomasz napisał(a): ( przekazniki sa jedno i dwu stykowwe z tego co wiem )

Oba rodzaje przekaźników są dwu stykowe. Jeden jest NO/NO, drugi jest NO/NC. Włożenie złego przekaźnika, może powodować, że np dioda na pulpicie się zapala i nie chce zgasnąć, a funkcja i tak nie działa. Ale to wszystko (objawy) też zależy od jakiej funkcji podmieniasz przekaźnik i zły włożysz.

Co do twojej prośby o podobną koparkę, to wiedz że w nich było kilka rodzajów płyt, więc albo podaj vin maszyny, jak każe regulamin albo wstaw zdjęcie co ty tam masz za płytę. Wtedy powiem Ci jakie przekaźniki muszą być włożone dla funkcji które Ci ginął.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez Koparkowy-Tomasz » 07 Lut 2016 14:18

To jest zdjecie mojej płyty w Liebherr
Image

Image

Może to coś pomoze. widać puste gniazda z ktorych wyciagłem przekazniki i nie wiem czy ich nie pomyliłem .

Koparkowy-Tomasz
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 19:56

Maszyna: Liebherr 902 Litronic , Terex 860sx , Cat 428D , Volvo Ec25

Firma: Usługi Wodno-Kanalizacyjne Stanisław Lis


Re: Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez PiatyElement » 07 Lut 2016 18:27

Zdjęcia na przyszłość wklejaj zgodnie z instrukcją podaną w poniższym linku:
viewtopic.php?f=109&t=29737

Miałeś mi napisać o który konkretnie przycisk na pulpicie ci chodzi od tych stabilizatorów, czy to takie trudne? Bo nie wiem, SF1, SF2, jakiś inny ???? Różne kombinacje widziałem w tylu letnich maszynach.
liebherr 9xx.png

Jeśli masz inne oznaczenia przekaźników ( numery ) to sprawdź sobie miernikiem które zaciski na przekaźniku są zwarte a które rozwarte tak jak na rysunku. Oczywiście rysunki obrazują zaciski wyłączonego przekaźnika.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez Brandix » 07 Lut 2016 18:40

Po dość długim czasie się wyświetliło - tak jakby Fotosik był obciążony i długo ładowało.
Zdjęcia płyty u kolegi Koparkowy-Tomasz:
liebherr-1.jpg

Liebherr-2.jpg


Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez PiatyElement » 07 Lut 2016 19:49

Brandix napisał(a):Po dość długim czasie się wyświetliło - tak jakby Fotosik był obciążony i długo ładowało


Taa, albo jak się wrzuca zdjęcie 1680 x 945, odpowiednio ważące to tak bywa.

Autor postu otrzymał pochwałę
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez Koparkowy-Tomasz » 07 Lut 2016 22:00

Dziekuje Panowie za pomoc . sprawdze jutro czy dobrze mam powpinane przekazniki jeśli tak to musze szukac przyczynny gdzie indziej .

Koparkowy-Tomasz
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 19:56

Maszyna: Liebherr 902 Litronic , Terex 860sx , Cat 428D , Volvo Ec25

Firma: Usługi Wodno-Kanalizacyjne Stanisław Lis


Liebherr 902 Litronic ,nie działają stabilizatory

Postprzez Koparkowy-Tomasz » 27 Mar 2016 13:09

Odnośnie Mojej usterki . Wiec zaczne , dwa przekazniki były pomylone ,troche przytopiony bezpiecznik lecz nie spalony i głowną przyczyna była zepsuta cewka na bloczku sterującym . Przekazniki zalorzone nowe , nowa cekwa , bezpiecznik iiiiiiiiiiiiiiii sezon w pełni na pełnym gazie . Dziekuje za pomoc.

Koparkowy-Tomasz
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 28 Sty 2016 19:56

Maszyna: Liebherr 902 Litronic , Terex 860sx , Cat 428D , Volvo Ec25

Firma: Usługi Wodno-Kanalizacyjne Stanisław Lis


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej