wibako

Liebherr A900B - brak obrotu, nie działa lemiesz

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Liebherr A900B - brak obrotu, nie działa lemiesz

Postprzez ZRDB » 20 Lut 2016 00:20

Witam,
to mój pierwszy "post" tutaj więc witam serdecznie wszystkich , wcześniej tylko posiłkowałem się Waszymi radami.
Spotkał mnie pierwszy problem a dokładnie z pracą obrotu i opuszczaniem lemiesza. Po postoju zimowym wyjechałem do pracy a już nie wróciłem.
Sytuacja wygląda następująco: nie działa mi obrót, mogę ręcznie przestawić ramię koparki pchając za łyżkę, na włączonym hamulcu nie da się więc jest sprawny. Wszystkie inne funkcje działają na dżojstikach tylko poza sekcją obrotu (lewy dżojstik).
Kolejnym mankamentem jest brak podnoszenia i opuszczania przedniego lemiesza. Przełącza się włącznik i ruchem dżojstika (prawy) powinno się podnosić i opuszczać ramię.
Sprawdziłem że olej dochodzi do rozdzielacza odpowiedzialnego za obrót, dżojstiki są twarde.
Pytania:
W którym miejscu sprawdzić ciśnienie?
Jak sprawdzić akumulator gazowy?
Zastanawia mnie czemu tylko jedna sekcja nie chce się ruszyć kiedy inne działają więc chyba pompa (to jest ta za kolektorem wylotowym?) jest oki.
Nr VIN : 3083103
Dopisuję się do tego posta gdyż widzę że kolega Ikop kolejno kroki nakreślił które jutro sprawdzę, a może miałby rysunek gdzie i jak się sprawdza, byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam


Uzupełnij prawidłowo dane maszyny o model i rok produkcji w treści posta (opcja edytuj post, który napisałeś). Sprawdź poprawność modelu w temacie ( wpisałem model z opisu profilu ).
Ostatnio edytowany przez PiatyElement 21 Lut 2016 04:25, edytowano w sumie 4 razy
Powód: Temat wydzielono. Masz problem - zakładasz nowy temat - REGULAMIN

ZRDB
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Lut 2016 23:25

Maszyna: Liebherr A900B 1994

Firma: ZRDB


Reklama

simmet

Problem z jazdą i hydrauliką A900 '91

Postprzez mechanior » 20 Lut 2016 00:48

Witamy serdecznie kolegę jednak zaraz na początek ZJEBKA!
Regulamin wyraźnie mówi że nie podpinamy się pod cudze tematy, a jeśli jednak mają coś wspólnego ze sobą to na pewno nie te sprzed 4 lat!!
Skoro śledzisz forum to zajrzyj jeszcze w PIERWSZY temat pt REGULAMIN ...

Kolegi LKOP nie widziałem na forum od co najmniej roku ... a szkoda!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Liebherr A900B - brak obrotu, nie działa lemiesz

Postprzez ZRDB » 27 Lut 2016 20:45

Witam,
po zamianie węży na na pompie głównej( wcześniej wymiana filtrów, sprawdzeniu nieszczelności itp.) koparka ożyła. Natomiast widać słabsza pracę ramion i praktycznie brak jazdy. Wnioskuje że problem tkwi w pompie głównej. Mam na niej po dwa na sekcje zaworki z możliwą regulacją. Moje pytanie brzmi czy można podkręcić te zawory i które, i na ile powinno być ustawione ciśnienie na wyjściu. Wklejam zdjęcie bo do każdej sekcji jak mniemam mam po dwa te zaworki, "bloki" A i B .I od których ewentualnie zacząć. Nie chcę rozregulować bardziej stąd moje pytanie. Pozdrawiam
Załączniki
kopa.jpg

ZRDB
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 Lut 2016 23:25

Maszyna: Liebherr A900B 1994

Firma: ZRDB


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej