wibako

Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez MichuBR » 21 Lut 2016 10:18

Witam,
Panowie pomóżcie. Ostatnio oddalem moją pompę hydrauliczną do regeneracji. Zostały wymienione łożyska i sterowanie. Pompa wg wykresu z maszyny działa jak nowa, niestety w koparce tak pięknie już nie jest.. Działa dokladnie tak samo jak przed remontem czyli jak zimna to jeszcze w miarę jest szybka, ale tylko przy maks dwóch ruchach jednocześnie, natomiast kiedy olej zlapie temperaturę ruchy staja sie wolniejsze.
Przykład:

Podnoszę główne ramie + zamykam łyżkę działa w miare okej, ale kiedy dodam do tych funkcji przyciąganie środkowego ramienia wtedy przestaje podnosić główne ramię.

Przykład 2:

Jadę + obrót, bądź przyciaganie/rozciaganie środkowego ramienia, tylko delikatnie zwalnia, ale kiedy jadę + podnoszenie/opuszczanie głównego ramienia, bądź zamykanie/otwieranie łyżki wtedy koparka nagle przestaje jechać.

Dodam tylko że silnik ani sie nie dusi, ani nie dymi, nie ma większego obciążenia w wyżej wymienionych przypadkach.

Jakies rady od czego zacząć?
Aha, pompę hydrauliczna regenerowalem tylko dlatego ze serwisant liebherra stwierdził ze jest kiepska..

MichuBR
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 19:31
  • Miejscowość: Biała Rawska

Maszyna: Liebherr 900B '01, Liebherr 904B '98, MAN 27-403 6x6 '98

Firma: Własna


Reklama

simmet

Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez PiatyElement » 21 Lut 2016 11:44

Zapomniałeś dopisać że ta koparka jest żółta - bo bez tego ani rusz.
Model koparki, numer, rok w sumie nie ważny. Sprawdź czujnik obrotów, który umieszczony jest jak w każdej koparce i sterowanie zaworem proporcjonalnym, który umieszczony jest standardowo, czyli jak w każdej koparce.

MichuBR napisał(a):Jakies rady od czego zacząć?

Od przeczytania regulaminu i poważnego podejścia do sprawy, jeśli chcesz uzyskać poważne odpowiedzi.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez MichuBR » 21 Lut 2016 11:49

Z góry przepraszam. Liebherr 900 Litronic 1994r. nr. seryjny: 3670906. Czujnik przy kole zamachowym sprawny, w momencie kiedy go wypnę robi sie wolna jak żółw.

MichuBR
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 19:31
  • Miejscowość: Biała Rawska

Maszyna: Liebherr 900B '01, Liebherr 904B '98, MAN 27-403 6x6 '98

Firma: Własna


Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez PiatyElement » 21 Lut 2016 11:58

Z prawej strony koparki, na rozdzielaczu zamocowanym do zbiornika oleju, od spodu są dwie cewki z blokadami, które można przełamać aby zasterować zawór ręcznie. Przełam blokadę od zaworu od strony silnika do którego wpięty jest przewód Y50 i sprawdź co się będzie działo.

Czy jeżeli używasz kilku funkcji jednocześnie, nie spada ciśnienie w układzie pilota ( podepnij manometr i zmierz ciśnienie pilota przy kilku funkcjach na raz ). Nie masz przecieków przy joystickach?
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez MichuBR » 21 Lut 2016 12:04

Rozumiem że chodzi o ten rozdzielacz przy którym jest filtr pilota? Są tam trzy cewki, z tym ze nie od dołu a z boku tego zaworu.

MichuBR
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 19:31
  • Miejscowość: Biała Rawska

Maszyna: Liebherr 900B '01, Liebherr 904B '98, MAN 27-403 6x6 '98

Firma: Własna


Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez PiatyElement » 21 Lut 2016 12:21

Te 3 cewki są od czego innego ale szukaj w tych okolicach 2 cewek z blokadami o, których pisałem. Nie wiem, musiałbym spojrzeć w papiery ( ale to później ), bo ewentualnie możesz mieć cewki o których mówię na pompie ( prostokątne, duże ) bez blokad i wtedy ich nie przesterujesz.

Sprawdź jeszcze pilota - dopisałem w poście powyżej.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez MichuBR » 21 Lut 2016 12:45

Joysticki suche, jedynie poci sie pedal jazdy. Poza tym żadnych wycieków nie widac. Jak tylko będę przy madzynie sprawdzę pilota, z tego co wyczytałem ciśnienie powinno być tam okolo 35 bar tak? Cewki o których mowa, równie postaram się zlokalizować. Dam znac jak tylko posprawdzam rzeczy o których mówiłeś.


Na pompie hydraulicznej są dwie wtyczki, ale dużych cewek tam nie ma.
Ostatnio edytowany przez PiatyElement, 21 Lut 2016 22:17, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Posty scalono. Jeśli chcesz coś dopisać, użyj opcji edytuj w ostatnio napisanym poście.

MichuBR
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 19:31
  • Miejscowość: Biała Rawska

Maszyna: Liebherr 900B '01, Liebherr 904B '98, MAN 27-403 6x6 '98

Firma: Własna


Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez PiatyElement » 21 Lut 2016 22:21

MichuBR napisał(a):Na pompie hydraulicznej są dwie wtyczki, ale dużych cewek tam nie ma.



Stare cewki na pompie nie wyglądały jak te 3 cewki o których pisałeś. To są prostopadłościany jako całość z zaworami o wymiarach około 4x4x10 cm, nie walce założone na trzpień zaworu. Nie mają gniazd do wtyczek, tylko wchodzą do nich przewody na stałe i dopiero na tych przewodach są gniazda.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez MichuBR » 21 Lut 2016 23:12

Dokladnie na pompie są dwa zawory(jeden obok drugiego). Jeden z nich byl zregenerowany oraz komplet łożysk na pompie.
Nie ma tam niestety jak przełamać zaworów. Można je tylko regulować.

MichuBR
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 19:31
  • Miejscowość: Biała Rawska

Maszyna: Liebherr 900B '01, Liebherr 904B '98, MAN 27-403 6x6 '98

Firma: Własna


Re: Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez Marcin naprawa » 23 Lut 2016 20:41

Reset sterownika był. Masz (okej) wprowadzonego do resetowania

Marcin naprawa
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Sty 2016 17:08

Maszyna: Komatsu

Firma: Marcin


Re: Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez MichuBR » 07 Lut 2017 20:16

Witam.

Koparka po wielu próbach ożyła. Po remoncie silnika źle ustawiony czujnik obrotów silnika (ten wkręcany w obudowę sprzęgła). Dawał złe napięcie na GLD, zamiast około 14V przy pełnych obrotach, było 4-5V. Kolejna sprawa, poruszana wielokrotnie na tym forum, to poprawie ustawiony kąt zapłonu. Silnik Deutza jest bardzo czuły, i ustawianie na "oko" niestety nie da większych rezultatów w poprawnej pracy silnika.

Mam nadzieję że moja nierówna walka przyda się komuś w naprawie.

MichuBR
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 Sie 2013 19:31
  • Miejscowość: Biała Rawska

Maszyna: Liebherr 900B '01, Liebherr 904B '98, MAN 27-403 6x6 '98

Firma: Własna


Re: Pompa sprawna, a hydraulika slaba.

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Lut 2017 20:24

No to dobrze że maszyna gada jak należy i że napisałeś jaka była przyczyna :ok:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej