wibako

liebherr A310B Przycina się siłownik od zamykania łyzki

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

liebherr A310B Przycina się siłownik od zamykania łyzki

Postprzez sebek140479 » 09 Mar 2016 18:40

Witam od pewnego czasu zauważyłem, że gdy zamykam łyżkę to jest taki moment że łyżka zatrzymuje się i po sekundzie rusza spowrotem to samo jak przyciągam ramie też jest chwila że zatrzym uje się i rusza spowrotem

sebek140479
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 04 Wrz 2013 21:40

Maszyna: cat 318


Reklama

simmet

liebherr A310B Przycina się siłownik od zamykania łyzki

Postprzez PiatyElement » 10 Mar 2016 02:50

Po pierwsze zapoznaj się z poniższym linkiem:
viewtopic.php?f=109&t=24205
w szczególności z II.8


Czy te zatrzymywanie się siłownika od zamykania łyżki i przyciągania ramienia, nie jest w "punkcie" w którym łyżka i ramię są prosto padle do podłoża? Chodzi mi o to, że np rozciągnięte maksymalnie ramię, podczas zamykania do pewnego momentu działa też swoim ciężarem na korzyść hydrauliki (tak prostym językiem, grawitacyjnie opada ), później masz punkt gdy jest prostopadle do podłoża, a później hydraulika jest obciążona ciężarem samego ramienia?

Czy dzieje się tak od momentu uruchomienia koparki gdy jest zimna, czy po rozgrzaniu się hydrauliki?
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: liebherr A310B Przycina się siłownik od zamykania łyzki

Postprzez dawidk » 31 Mar 2016 21:16

Dochodzą też różnego rodzaju luzy na połączeniach,,

Maksymalnie otwartą łyżkę zaczynasz zamykać.
Swoim ciężarem "ciągnie" ona siłownik, niejako pomagając hydraulice,
kiedy dochodzi ona do położenia równowagi, przestaje "ciągnąć" swoim ciężarem,
za to w tym momencie hydraulika musi zacząć pchać tę łyżkę aby zamykała się dalej
w związku z czym pompa musi zbudować ciśnienie po odpowiedniej stronie tłoka - to jest jakiś tam kawałek sekundy załóżmy.
Następnie siłownik pchany tym ciśnieniem musi skasować sumę wszystkich luzów na wszystkich połączeniach ruchomych plus ewentualny luz w szybko złączu. Kolejny ułamek sekundy.
I z tąd się bierze głównie te wrażenie zatrzymywania się łyżki podczas pracy, pod obciążeniem tego nie da się zauważyć :-)
Z ramieniem może być podobnie, bo jest cięższe i tłok pod jego ciężarem, przesuwa się szybciej niż hydraulika jest w stanie pompować olej, w związku z czym czasem trzeba chwilkę poczekać na napompowanie tego oleju + pokonanie luzu połączeń...:-)
Jak robię głębszy wykop kop - ład, to też muszę czasem czekać 2-3 sekundy po szybkim opuszczeniu ramienia do wykopu, aż dociśnie lub zacznie przyciągać...

Co ciekawe przypadłość ta pojawiła się po usunięciu zamków hydraulicznych z siłowników... Ale do nich NIGDY W ŻYCIU nie wrócę. :-)

Autor postu otrzymał pochwałę

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Re: liebherr A310B Przycina się siłownik od zamykania łyzki

Postprzez rado735 » 03 Kwi 2016 08:31

Dawidk skąd ten uraz do zamków

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: liebherr A310B Przycina się siłownik od zamykania łyzki

Postprzez dawidk » 05 Kwi 2016 22:23

Moje być może były jakieś zepsute, ale ramię działało zero - jedynkowo, i do tego wyraźnie wolniej niż w podobnej maszynie bez tych elementów. Najpierw usunąłem z tyłu, po jakimś dłuższym czasie usunąłem też z przodu, dzięki czemu mam działającą funkcję pływającą, oraz nie muszę już gazować aby szybciej OPUSZCZAŁA :-) < W nagrodę osprzęt zaczął też opadać, ale nie jest to bardzo uciążliwe na budowie, przy długich przejazdach trzeba czasem podnieść co nie co :-) Przygotowuję sprzęt do montażu amortyzacji <srs> a zamki to wykluczają...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


liebherr A310B Przycina się siłownik od zamykania łyzki

Postprzez Pomoc Liebherr » 13 Kwi 2016 17:34

na siłowniku od ramienia masz zawór do regulacji ?
jak masz trzeba wyregulować ciśnienie
Naprawa maszyn LIEBHERR dojazd cała PL 669-304-322

SERWIS MOBILNY na terenie całego kraju

SerwKop@wp.pl

Pomoc Liebherr
Operator

  • Posty: 325
  • Rejestracja: 20 Sty 2012 11:13
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 17

Maszyna: Liebherr


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej