wibako

Brak pretkosci obrotowej silnika

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Brak pretkosci obrotowej silnika

Postprzez Hary_27 » 23 Kwi 2016 22:33

Marka i model maszyny: A900B
Rok produkcji: 2001

Witam maszyna została na zadanych obrotach i nie można zmienić. Sprawdziłem silniczek i okazało się ze jest zatarty na łożysku wymieniłem silniczek i niema żadnej reakcji do wtyczki M 5 nie dochodzi napięcie. Wszystkie bezpieczniki dobre czy jest jakieś zabezpieczenie o którym ja nie wiem czy może nie sprawdziłem. Na pulpicie nie ma żadnych błędów.

Hary_27
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:49
  • Miejscowość: Wrocław

Reklama

simmet

Brak pretkosci obrotowej silnika

Postprzez PiatyElement » 07 Maj 2016 22:26

M5 to nie wtyczka tylko symbol aktuatora.

Tak są bezpieczniki na płytce z elektroniką odpowiedzialną za sterowanie i tryb.

Czy obroty nie zmieniają się tylko w automacie, czy w trybie manual również nie można zmienić obrotów ręcznie przełącznikiem L/H, z tyłu za siedzeniem ?????
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Brak pretkosci obrotowej silnika

Postprzez Hary_27 » 11 Maj 2016 08:57

Witam tryb awaryjny regulacji prędkości obrotowej nie działa.Niema zadnej reakcji.

Hary_27
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 24 Sty 2010 17:49
  • Miejscowość: Wrocław

Brak pretkosci obrotowej silnika

Postprzez PiatyElement » 11 Maj 2016 21:15

Cy jeśli przełączysz za siedzeniem przełącznik na "manual", na wyświetlaczu pojawia się ikona trybu ręcznego?
Jeśli nie, to sprawdź ( miernikiem, nie na oko ) lub wymień bezpiecznik F14 - sprawdź czy bezpośrednio na tym bezpieczniku jest napięcie.

Jeśli ikona na wyświetlaczu się wyświetla to przedzwoń kable, idą od aktuatora do płyty w lewym podłokietniku
założyłeś drugi aktuator? - sprawny?, czy wymieniłeś zatarte łożysko - dobrze wszystko poskładałeś?
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej