wibako

silnik gaśnie

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 03 Sie 2016 15:49

Marka i model maszyny: liebherr 902
Rok produkcji: 1998

Witam!!!! mam problem z koparką przeładunkową liebherr 902 1998r. A więc na wolnych obrotach przy obciązeniu lub gdy składam podpory i dłużej przytrzymam silnik aż zgaśnie zadusi się. na maxymalnych obrotach jakoś się pracuje ale bardzo powoli trzeba odpuszczać i przy jeżdzie kiepsko jest powolna a górki to bez żółwia nie jedzie prawie!!! POMOCY!!!!!

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


Reklama

simmet

Re: silnik gaśnie

Postprzez slepy101 » 03 Sie 2016 22:29

A filtry kiedy wymieniales , uklad paliwowy mozna sprawdzic ? Moze za malo paliwa dostaje i dusi do momentu az gasnie
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 04 Sie 2016 06:46

Filtry ok. ale jakiś czas temu nie można było jej zapalić okazało sie ze w czyjniku gaszenia w pompie wtryskowej były opiłki metalu po wyczyszczeniu jest normalnie i ale co pare dni w tym czujniku pokazują sie te opiłki. dodam ze maszyna pali od strzala nie kopci na obroty wkręca sie na sucho.

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


Re: silnik gaśnie

Postprzez slepy101 » 04 Sie 2016 09:30

A cisnienie na pompie jest w normie ?
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 04 Sie 2016 18:06

Chodzi ci o pompe wtryskową czy hydrauliczną? nie sprawdzałem zadnej bo nie wiem od czego zacząć...... :idea: :?:

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


silnik gaśnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 04 Sie 2016 20:18

Kiedy robiłeś wtryski ? Pompę wtryskową? Jak wszystko bylo by ok to jak dusi ci sinik powinna trochę kopcić. Pytanie... z kąd wzięły się opiłki? Być może pompa już nie domaga. Zaczęło się to nagle czy stopniowo? Moim zdaniem wtryski i pompa wtryskowa na stół.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 04 Sie 2016 21:02

Koparke mam od pół roku i jeszcze nic z tych rzeczy nie robiłem a to zaczeło tak z miesiąc może dłużej stopniowo ale w tamtym tygodniu juz tak do końca padło. tak sie zastanawiam czy pompa wtryskowa pod obciążeniem nie daje ciśnienia i sie dusi, tylko zastanawia mnie jedno odpala czy ciepła czy zimna bez problemu kopcić nie kopci spalanie też raczej nie wzrosło....

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


silnik gaśnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 04 Sie 2016 21:16

Spalanie nie musi wzrosnąć wcale jeśli jest do kitu pompa i wtryski. Jeśli wtryski nie rozpylą pod odpowiednim ciśnieniem paliwa to silnik może być słaby. Tym bardziej że sam mówiłeś że w pompie są opiłki. Teoretycznie jeśli były by z zbiornika to filtry powinny je zatrzymać. Skoro są w pompie tzn że mogła je "wyprodukować" co za tym idzie podała je do wtryskiwaczy, a do wtryskiwaczy to zabójstwo jak każde inne śmieci. . . Masz tam silnik Liebherra?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 05 Sie 2016 07:33

Tak tam siedzi silnik liebherra, pierwszy raz jak sie pojawiły to myslalem ze filtry paliwa jakieś trefne były po wymianie jakiś czas niby był spokój z opiłkami i mocą ale myśle ze to tylko jakiś zbieg wydarzeń bo i na krótko jak sie poda paliwo to jest to samo.

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


silnik gaśnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Sie 2016 08:15

Moim zdaniem zacznij od tego co ci napisałem.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 06 Lis 2016 11:34

witam kopaczkowicze. po długich naprawach pompy wtryskowej,hydraulicznej wymianach fitrów itp.....itd...... dalej mam ten sam problem :wall: :wall: :wall: :wall: może ma ktoś jakieś pomysły podpowiedzi.......

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


silnik gaśnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lis 2016 13:13

Główną pompę hydrauliczną? Jak była diagnozowana? Co w niej robiono? A jazda koparki była mocna i szybka przed usterką? Sprawdzałeś ciśnienie sprężania w silniku? A co było robione w pompie? Wtryski mam nadzieję że też robiłeś?

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 06 Lis 2016 20:21

w pompa wtryskowa była przytarta a głowna pompa hydrauliczna dokładnie nie pamiętam kołyska i coś jeszcze, firma sprawdzona robili nie jedną pompe hydrauliczną od hdsa i nie było problemu. na pompie hydraulicznej jest taki jakby zawór z takimi cienkimi weżykami jak by sterujący od czego on jest to jest zawór regulujący ciśnieniem? a jazda też była słaba

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


silnik gaśnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lis 2016 20:57

Steruje to pompą hydrauliczną jak silnik chce zadusić to zmienia położenie tej kołyski w pompie i zmniejsza obciążenie silnika aby nie zgasł. Odpowiedź na resztę moich pytań.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 06 Lis 2016 21:11

Sprężania nie sprawdzałem wtryski są ok. więc mozliwe ze nie zrobili mi tego zaworu ja silnik mi gaśnie jesli np. ramie na wolnych obrotach lub podpory podniose i przytrzymam przez chwile to silnik zgaśnie zadusi się

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


silnik gaśnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lis 2016 21:39

A co mówił na to mechanik który diagnozował pompę hydrauliczną do naprawy i dalej nie działa? Rozumiem że z początku koparka chodziła dobrze a problem pojawiał się stopniowo? Może pompa jest ok tylko ciśnienie które ma ją wysterować jest nie odpowiednie. Z kąd wiesz że wtryski są ok? Były sprawdzane?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 06 Lis 2016 21:57

Powiem tak pompe zawiozłem do tej firmy co ją robili i oni zdiagnozowali ze jest do remontu wtryski były sprawdzane jak była robiona pompa wtryskowa. ale ewidentnie słychać ze to wina hydrauliki, największy problem jest taki ze niema w okolicy nikogo kto mógłby zdiagnozować ciśnienia. można jakoś sprawdzic ten zawór regulujący?ps już od jakiegoś czasu hydraulika jak by słabła ale pewnego ranka objawy strasznie narosły

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


silnik gaśnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lis 2016 22:01

Przydały by pomiary ciśnień. Bez tego słabo będzie dalej zacząć. Masz gdzieś porty pomiarowe w koparce?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: silnik gaśnie

Postprzez volvofm12 » 06 Lis 2016 22:11

Tzn gniazd gdzie można Byłoby się wpiąć z zegarem.. Nie widziałem żeby takowe byly

volvofm12
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 Lip 2014 17:33

Maszyna: volvofm12/fh12

Firma: adertrans


silnik gaśnie

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lis 2016 22:44

Nie wiem gdzie u ciebie powinny być ale muszą się gdzieś znajdować. Nieraz są takie plastikowe zaślepki wkręcone na nich aby się nie zabrudziły.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej