Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

silnik gaśnie

03 Sie 2016 15:49

Marka i model maszyny: liebherr 902
Rok produkcji: 1998

Witam!!!! mam problem z koparką przeładunkową liebherr 902 1998r. A więc na wolnych obrotach przy obciązeniu lub gdy składam podpory i dłużej przytrzymam silnik aż zgaśnie zadusi się. na maxymalnych obrotach jakoś się pracuje ale bardzo powoli trzeba odpuszczać i przy jeżdzie kiepsko jest powolna a górki to bez żółwia nie jedzie prawie!!! POMOCY!!!!!

Re: silnik gaśnie

03 Sie 2016 22:29

A filtry kiedy wymieniales , uklad paliwowy mozna sprawdzic ? Moze za malo paliwa dostaje i dusi do momentu az gasnie

Re: silnik gaśnie

04 Sie 2016 06:46

Filtry ok. ale jakiś czas temu nie można było jej zapalić okazało sie ze w czyjniku gaszenia w pompie wtryskowej były opiłki metalu po wyczyszczeniu jest normalnie i ale co pare dni w tym czujniku pokazują sie te opiłki. dodam ze maszyna pali od strzala nie kopci na obroty wkręca sie na sucho.

Re: silnik gaśnie

04 Sie 2016 09:30

A cisnienie na pompie jest w normie ?

silnik gaśnie

04 Sie 2016 18:06

Chodzi ci o pompe wtryskową czy hydrauliczną? nie sprawdzałem zadnej bo nie wiem od czego zacząć...... :idea: :?:

silnik gaśnie

04 Sie 2016 20:18

Kiedy robiłeś wtryski ? Pompę wtryskową? Jak wszystko bylo by ok to jak dusi ci sinik powinna trochę kopcić. Pytanie... z kąd wzięły się opiłki? Być może pompa już nie domaga. Zaczęło się to nagle czy stopniowo? Moim zdaniem wtryski i pompa wtryskowa na stół.

silnik gaśnie

04 Sie 2016 21:02

Koparke mam od pół roku i jeszcze nic z tych rzeczy nie robiłem a to zaczeło tak z miesiąc może dłużej stopniowo ale w tamtym tygodniu juz tak do końca padło. tak sie zastanawiam czy pompa wtryskowa pod obciążeniem nie daje ciśnienia i sie dusi, tylko zastanawia mnie jedno odpala czy ciepła czy zimna bez problemu kopcić nie kopci spalanie też raczej nie wzrosło....

silnik gaśnie

04 Sie 2016 21:16

Spalanie nie musi wzrosnąć wcale jeśli jest do kitu pompa i wtryski. Jeśli wtryski nie rozpylą pod odpowiednim ciśnieniem paliwa to silnik może być słaby. Tym bardziej że sam mówiłeś że w pompie są opiłki. Teoretycznie jeśli były by z zbiornika to filtry powinny je zatrzymać. Skoro są w pompie tzn że mogła je "wyprodukować" co za tym idzie podała je do wtryskiwaczy, a do wtryskiwaczy to zabójstwo jak każde inne śmieci. . . Masz tam silnik Liebherra?

Re: silnik gaśnie

05 Sie 2016 07:33

Tak tam siedzi silnik liebherra, pierwszy raz jak sie pojawiły to myslalem ze filtry paliwa jakieś trefne były po wymianie jakiś czas niby był spokój z opiłkami i mocą ale myśle ze to tylko jakiś zbieg wydarzeń bo i na krótko jak sie poda paliwo to jest to samo.

silnik gaśnie

05 Sie 2016 08:15

Moim zdaniem zacznij od tego co ci napisałem.

silnik gaśnie

06 Lis 2016 11:34

witam kopaczkowicze. po długich naprawach pompy wtryskowej,hydraulicznej wymianach fitrów itp.....itd...... dalej mam ten sam problem :wall: :wall: :wall: :wall: może ma ktoś jakieś pomysły podpowiedzi.......

silnik gaśnie

06 Lis 2016 13:13

Główną pompę hydrauliczną? Jak była diagnozowana? Co w niej robiono? A jazda koparki była mocna i szybka przed usterką? Sprawdzałeś ciśnienie sprężania w silniku? A co było robione w pompie? Wtryski mam nadzieję że też robiłeś?

silnik gaśnie

06 Lis 2016 20:21

w pompa wtryskowa była przytarta a głowna pompa hydrauliczna dokładnie nie pamiętam kołyska i coś jeszcze, firma sprawdzona robili nie jedną pompe hydrauliczną od hdsa i nie było problemu. na pompie hydraulicznej jest taki jakby zawór z takimi cienkimi weżykami jak by sterujący od czego on jest to jest zawór regulujący ciśnieniem? a jazda też była słaba

silnik gaśnie

06 Lis 2016 20:57

Steruje to pompą hydrauliczną jak silnik chce zadusić to zmienia położenie tej kołyski w pompie i zmniejsza obciążenie silnika aby nie zgasł. Odpowiedź na resztę moich pytań.

silnik gaśnie

06 Lis 2016 21:11

Sprężania nie sprawdzałem wtryski są ok. więc mozliwe ze nie zrobili mi tego zaworu ja silnik mi gaśnie jesli np. ramie na wolnych obrotach lub podpory podniose i przytrzymam przez chwile to silnik zgaśnie zadusi się

silnik gaśnie

06 Lis 2016 21:39

A co mówił na to mechanik który diagnozował pompę hydrauliczną do naprawy i dalej nie działa? Rozumiem że z początku koparka chodziła dobrze a problem pojawiał się stopniowo? Może pompa jest ok tylko ciśnienie które ma ją wysterować jest nie odpowiednie. Z kąd wiesz że wtryski są ok? Były sprawdzane?

silnik gaśnie

06 Lis 2016 21:57

Powiem tak pompe zawiozłem do tej firmy co ją robili i oni zdiagnozowali ze jest do remontu wtryski były sprawdzane jak była robiona pompa wtryskowa. ale ewidentnie słychać ze to wina hydrauliki, największy problem jest taki ze niema w okolicy nikogo kto mógłby zdiagnozować ciśnienia. można jakoś sprawdzic ten zawór regulujący?ps już od jakiegoś czasu hydraulika jak by słabła ale pewnego ranka objawy strasznie narosły

silnik gaśnie

06 Lis 2016 22:01

Przydały by pomiary ciśnień. Bez tego słabo będzie dalej zacząć. Masz gdzieś porty pomiarowe w koparce?

Re: silnik gaśnie

06 Lis 2016 22:11

Tzn gniazd gdzie można Byłoby się wpiąć z zegarem.. Nie widziałem żeby takowe byly

silnik gaśnie

06 Lis 2016 22:44

Nie wiem gdzie u ciebie powinny być ale muszą się gdzieś znajdować. Nieraz są takie plastikowe zaślepki wkręcone na nich aby się nie zabrudziły.
Wyślij odpowiedź