wibako

Bardzo wolne ruchy Liebherr A902

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Bardzo wolne ruchy Liebherr A902

Postprzez Martinezio » 28 Lis 2016 14:16

Marka i model maszyny: Liebherr A902 Koparka kołowa
Rok produkcji: 1995
Numer seryjny: 356 3127

Dzień dobry
Mam przedziwny problem z koparką kołową Liebherr A902 rocznik 1995 r. Problem polega na tym że koparka po zapaleniu chodzi normalnie przez jakies 40min - 50 min i wszystko działa gdy nagle wskakuje w żółwi tryb i ruchy na optymalnym gazie wyglądają tak jak ruchy na najniższym poziome mocy (może troszke szybsze ale nie wiele) jazda tak samo brak mocy tak jak by by pompa hydrauliczna wogóle nie dostawa sygnału aby się pobudzić.Taka sytuacja jest tylko na 1 trybie na przełączniku na GLR . Podczas przełączania na GLR na drugi bieg koparka pracuje normalnie jazda normalna oczywiście ruchy na tym trybie są wolne ale nie tak wolne jak podczas awari na 1 trybie .
Prace jakie podjąłem dotychczas by usunąc ten problem a które nie naprawiły problemu
1. Wykonanie guzika tzw" ok" który ma pobudzać pompe (zamontowanie przycisku nad płytą koło siedziska po lewej stronie nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chyba zastępuje to gdy jest awaria czujnika B 30 )
2.układ eletroniczny sterowania pomp GLR został podmieniony z innej koparki LIEBHERR A902 przepięty brak jakiejkolwiek różnicy chodziła normalnie gdy po pewnym czasie znów brak szybkich ruchów (przyczyną awari nie jest GLR)
3. Podmieniliśmy display tak samo jak GLR taki sam efekt pewien czas pracowala normalnie a potem znowu załączyły się wolne ruchy (przyczyną awari nie jest display)
4. Zakupiłem nowy czujnik obrotów silnika gdyż myśleliśmy ze to przez niego takie wolne ruchy były . Ale po zamianie taki sam efekt jak wcześniej
Bardzo prosze o pomoc w podpowiedzi co oprócz tego należało by sprawdzic aby zdiagnozować usterke i ją usunąć w maszynie
Pozdrawiam

Martinezio
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 05 Lut 2015 10:16

Maszyna: JCB 4CX

Firma: ZAKŁAD HANDLOWO-USŁUGOWY


Reklama

simmet

Re: Bardzo wolne ruchy Liebherr A902

Postprzez PiatyElement » 28 Lis 2016 15:39

Czujnik to tzw szpilka? Dobrze go wkręciliście? Trzeba go wkręcić na maksa i cofnąć o 3/4 obrotu i skontrować. Zbyt duża odległość czujnika od wieńca da błędne odczyty. Sprawdzić przewody od czujnika do płyty w lewym podłokietniku oraz przy samej wtyczce przy czujniku czy nie mają zwarcia ( uszkodzona izolacja )
Czy GLR ma zasilanie 24V ?

Jeśli nie pomoże, trzeba wykonać pomiar ciśnień.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej