wibako

Liebherr R902 '96 kilka probemów

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Liebherr R902 '96 kilka probemów

Postprzez Szogun666 » 13 Gru 2016 22:44

Marka i model maszyny: Liebherr R902
Rok produkcji: 1996
Numer seryjny: 582-3189

Witam serdecznie.
Panowie mam kilka pytań i problemów z koparka Liebherr R902.

1. Problem z wyswietlaczem- nie wskazuje MTH (przewody w alternatorze wpiete), wskazniki iosci paliwa itd nie swieca tak jak powinny. Tak to wyglada:

90603c2ee624a8ffgen.jpg


Wczesniej pulpit wogole nie siwcil ale dzieki koledze PiatyElement udalo sie go chociaz podswietlic i wylaczyc hamulce.

Moze ktorys z kolegow wie w czym tkwi problem i jak usunac usterke?

2. Maszyna nie pracuje tak jak powinna - jest tak jak by zamulona. Na trybie 1 (przelacznik pod lewym podlokietnikiem) pracuje jak by chciala a nie mogla, zas na trybie 2 chodzi troche szybciej. po przeszukaniu forum znalazlem ze problem moze byc z czujnikiem predkosci obrotowej silnika. Na forum jest opisane jak mniej wiecej wyglada i jak powinien byc zamontowany. U mnie znalazlem nieco inny czujnik - nie jest on wkrecany w blok sinika tylko wkladany i przykrecony na dwie sruby M8 (cos tak jak czujnik ABS-u w samochodach - czyli wlozony na swoje miejsce i przykrecony, nie ma moziwosci zeby go wkrecic tyle ile sie podoba). Znalazlem rowniez ze mozna go sprawdzic w inny sposob - na plycie glownej jest wtyczka 5.1 i a niej mozna zmierzyc napiecie ktore wraz z zwiekszaniem predkosci obrotowej sinika napiecie rosnie - sprawdzilem i tak sie dzieje.
Sprawdzilem rowiez napiecie na cewkach zaworow ktore sa zamontowane na pompie hydraulicznej. Na trybie 1 i 2 na obu cewkach jest napiecie ok 27V. Nie ukrywam ze na innym forum wyczytalem ze na trybie 1 powinnu byc 27V, zas na trybie 2 powinno byc tylko 10V. Oprocz tego wydaje mi sie ze zawory jak i cewki sa ok bo sprawdzalem napiecie na wlaczonym siniku i po zmierzeniu napiecia podpinajac kostke do cewki slychac od razu dzwiek charakterystyczny dla pracy pompy - takie mialczenie.

3. Dzisiaj zaobserwowałem rowiez ze czasami jak zalaczam jazde to tak jak by chcialo zadusic silnik. Ewidetnie obroty silnika spadaja i to dosc znacznie. maszyna jedzie ale obroty silnika znacznie spadaja, popuszcze troche jazde i obroty sie podnosza.
Dodam ze jedna z cewek zamontowanych na zbiorniku oleju hydraulicznego jest przelamana- lecz nie wiem od jakiej funkcji.

4. Jak lewy joystick wezme do siebie (ramie do ktorego zamocowana jest lyzka do siebie) to idzie jako tako ale w monecie mniej wiecej jak ramie jest pionowo w dol to jest bardzo duze przyspieszanie przesuwu ramienie - tak jak by momentalnie dwu- trzykrotnie zwiekszyl sie wydajek pompy. Wyglada to tak jak by w momencie gdy ramie jest pionowo w dol maszyna dostawala duzego kopa i ramie przesuwa sie z 3 razy szybciej. Takie cos jest tyko i wylacznie na tej jednej funkcji.

Przepraszam za brak Polskich znakow ale cos mi sie w komputerze poprzestawialo i nie ma PL znakow.

Z gory dziekuje za chec pomocy i jakiekolwiek wskazowki pomocne przy usunieciu ww. problemow

Pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Reklama

simmet

Liebherr R902 '96 kilka probemów

Postprzez lukas76pl » 30 Sty 2017 13:56

Chyba masz ogólnie problemy z elektroniką. Z tego co widzę to wyświetlacz jest do wymiany a przynajmniej do regeneracji.
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Liebherr R902 '96 kilka probemów

Postprzez andy2321 » 04 Lut 2017 09:40

Witam Panowie nie bede zaczynał nowego tematu bo nie ma sensu mam tylko jedno pytanie co do panelu sterowania ktory jest na zdjęciu powyżej podejrzewam ze jest to typ (disp 01a). Panowie czy w tym panelu jest możliwość sczytania błędów jezeli tak to w jaki sposób i ma może ktoś opis tego panelu chodzi o kontrolki ostrzegawcze co od czego (wiem ze mamy opis pulpitu na forum ale jest to inny model, opisu do 01a nie znalazlem) z góry dziękuje za odpowiedzi i mam nadzieje na przychylność szefa (podpięcie pod temat) pozdrawiam
metal nie drzewo a tez sie lamie

andy2321
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 10 Mar 2009 20:50
  • Miejscowość: pomorskie

Re: Liebherr R902 '96 kilka probemów

Postprzez Szogun666 » 04 Lut 2017 22:16

andy2321 napisał(a):W itam Panowie nie bede zaczynał nowego tematu bo nie ma sensu mam tylko jedno pytanie co do panelu sterowania ktory jest na zdjęciu powyżej podejrzewam ze jest to typ( disp 01a ),Panowie czy w tym panelu jest możliwość szczytania błędów jezeli tak to w jaki sposób i ma może ktoś opis tego panelu chodzi o kontrolki ostrzegawcze co od czego (wiem ze mamy opis pulpitu na forum ale jest to inny modek opisu do 01a nie znalazlem) z góry dziękuje za odpowiedzi i mam nadzieje na przychylność szefa (podpięcie pod temat) pozdrawiam


Kolego podeślij adres mail to w wolnej chwili wyślę ci scany z książki- z tym że od kołówki.
Pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Grzesiek90 oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej