wibako

Centralne smarowanie

Groenevelde/BEKA/SKF

Centralne smarowanie

Postprzez jan11 » 07 Lut 2017 16:16

Marka i model maszyny: Liebherr 904
Rok produkcji: 2004

Witam,
Panowie mam centralne smarowanie w koparce Liebherr 904, ale nie mam puszki z pompą, tylko jeden punkt do którego poprzez kalamitkę można podłączyć smarownic ręczną. Moje pytanie to czy smarownica ręczna może dać takie ciśnienie żeby smar poprzez te wszystkie rozdzielacze doszedł do sworzni. Jak podpinam smarownicę ręczną 5-6 razy ruszę to stawia opór i już nic się nie da nabić smaru. Moim zdaniem to za mało żeby doszło do sworzni. Czy do takiego centralnego sterowania musi być puszka z pompą?
Dodam że stosuje smar do centralnego smarowania.

jan11
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 21:23

Maszyna: jcb js 160


Reklama

simmet

Centralne smarowanie

Postprzez rysiekk82 » 07 Lut 2017 21:05

Nie wiem jakiej firmy masz układ, w niektórych wystarczy że jedna sekcja rozdzielacza będzie zablokowana i cały układ staje. Ręczną smarownicą bez problemu powinno iść, jeśli układ nie jest zapchany.

rysiekk82
Operator

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Centralne smarowanie

Postprzez mechanior » 07 Lut 2017 21:29

jan11 napisał(a):ale nie mam puszki z pompą, tylko jeden punkt do którego poprzez kalamitkę można podłączyć smarownic ręczną


Pytanie, czy to układ który ma być wyposażony w pompę automatyczną czy po prostu system z jednym punktem smarowniczym do obsługi ręczną smarownicą.

Sprawdź czy smar dochodzi do jakichkolwiek punktów lub luzując przewody od kalamitki kolejno w kierunku sworzni jednocześnie pompuj smarownicą, zobacz gdzie dociera smar a gdzie nie, to wiele wyjaśni...

Zdjęcia pomogą w zidentyfikowaniu zarówno instalacji jak i problemów.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Centralne smarowanie

Postprzez jan11 » 07 Lut 2017 21:55

Wydaje mi się że to układ do smarowania z jednego punktu ale jutro dołączę zdjęcia.

jan11
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 21:23

Maszyna: jcb js 160


Re: Centralne smarowanie

Postprzez lukas76pl » 08 Lut 2017 08:37

Jest to centralne smarowanie ale ręczne. Musisz sprawdzić tak jak już pisali powyżej czy układ nie jest gdzieś przytkany. Najlepiej odkręcać po kolei przewody i patrzec dokąd smar dochodzi. Jeżeli był stosowany niewłaściwy smar to mógł on zastygnąć w którymś z przewodów i będzie problem. Wtedy potrzeba mocniejszej nożnej smarownicy albo przetykać przewody drutem. Jeżeli jest zatkany któryś z rozdzielaczy to przy jego rozbieraniu nie pomyl sobie tłoczków. Jak już będziesz miał układ drożny to możesz sobie w to miejsce wstawić smarowanie automatyczne.
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: Centralne smarowanie

Postprzez jan11 » 10 Lut 2017 18:14

Panowie dołączam zdjęcia mojego centralnego smarowania.
Sprawdzałem i już na pierwszym rozdzielaczu smar idzie ale ciężko nie wiem czy tak ma być.
Czy ktoś po prostu przed sprzedażą odkręcił puszkę z pompą centralnego smarowania.

jan11
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 06 Kwi 2011 21:23

Maszyna: jcb js 160


Centralne smarowanie

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Lut 2017 18:48

Wygląda na oryginał.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej