wibako

Problem z jazda

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Problem z jazda

Postprzez Budowlaniec8 » 29 Mar 2017 19:37

Marka i model maszyny: Liebherr 902
Rok produkcji: 1994
Numer seryjny: 356754

Witam mam problem z jazdą, a tak dokładnie cały czas świeci się przycisk jazdy terenowej (na guziku symbol zębatki) nie da się wyłączyć. Generalnie to tak z niczego się zrobiło maszyna przestała zimę i teraz takie czary. Po za tym wszystko jest działa.

Budowlaniec8
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 30 Paź 2012 17:08

Maszyna: Cat 432D


Reklama

simmet

Re: Problem z jazda

Postprzez lukas76pl » 30 Mar 2017 21:57

Na płytach z boku tam gdzie są bezpieczniki sa również przekaźniki jeżeli górną płytę masz starego typu z takimi właśnie białymi przekaźnikami to poszukaj przekaźnika K55 i spróbuj go wyciągnąć. Najprawdopodobniej się skleił. Najlepiej zamień go z jakimś innym np. na dolnej płycie masz nieużywany przekaźnik K9
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Problem z jazda

Postprzez PiatyElement » 02 Kwi 2017 08:09

lukas76pl napisał(a):Najlepiej zamień go z jakimś innym


Lukas76pl - a może warto by dodać, że z takim samym o tych samych oznaczeniach bo tam siedzą różne przekaźniki. NO/NO i NO/NC
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: Problem z jazda

Postprzez lukas76pl » 02 Kwi 2017 17:59

Widzę że wziąłeś mnie na celownik i co chwilę mnie krytykujesz. Napisałem że ma zamienić z K9, chyba doszedłeś tak daleko w moim poście albo już po pierwszym słowie postanowiłeś wyjść z kontrą. Przekaźnik K9 jest przekaźnikiem takim samym jak ten który podejrzewam że może być uszkodzony czyli K55, dodatkowo nie powinien on być zużyty ponieważ praktycznie w tych maszynach jest nieużywany.
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Problem z jazda

Postprzez PiatyElement » 02 Kwi 2017 21:15

Nie, nie wziąłem Cię na celownik, mam inne zajęcia. Nie krytykuję Cię i powyżej żadnej krytyki pod twoim adresem nie widzę. I to nie była żadna kontra. Po prostu napisałem, że siedzą tam dwa rodzaje przekaźników więc, który kolwiek poza sugerowanym przez Ciebie K9, może nie pasować. Nawet nie ma gwarancji, że obecnie w K9 siedzi właściwy przekaźnik, bo tak nie raz ktoś poprzekłada na próbę przekaźniki, że dziwne iż cokolwiek działa.
W innym poście nie pamiętałeś co oznacza E002, dopisałem, nie poprawiałem Cię i dodałem że: "reszta jak pisze kolega lukas76pl". Więc nie wiem czemu tak twierdzisz. Albo jesteś przewrażliwiony, albo wychodzisz z założenia, że jak napiszesz tak ma być i nie wolno nic dodać.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Problem z jazda

Postprzez Budowlaniec8 » 05 Kwi 2017 20:27

Witam sprawdziłem ten przekaźnik K55 z tym K9 efekt był taki że jak wyciągnąłem K 55 to ta " jazda terenowa" zniknęła i była tylko jazda szosowa, a jak włożyłem z tego K9 to dalej się nie dało jej wyłączyć, a takie pytanie czy jazda np bez tego przekaźnik może uszkodzić maszynę czy po prostu ta funkcja nie będzie działać ?

Budowlaniec8
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 30 Paź 2012 17:08

Maszyna: Cat 432D


Re: Problem z jazda

Postprzez PiatyElement » 05 Kwi 2017 21:57

Przekaźnik złącza daną funkcję.
Jeśli go wyciągniesz, to ta funkcja po protu nie będzie w tym przypadku działać. Nie będziesz mógł przełączać trybów jazdy. To tak pod kątem działania elektryki.

Inną sprawą jest jazda w trudnym terenie budowy w trybie szosowym.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej