wibako

Cewki sterujące zaworami pompy hydraulicznej

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Cewki sterujące zaworami pompy hydraulicznej

Postprzez Szogun666 » 18 Kwi 2017 19:27

Marka i model maszyny: R 902 Litronic
Rok produkcji: 1996
Numer seryjny: 582-3189

Witam.
Panowie mam kilka pytań.
1. Jakie powinno być napięcie na cewkach zaworów sterujących pompą?

U mnie przy obrotach ekonomicznych ( dźwignia gazu do zatrzasku, 6 kresek na pulpicie) jest 26,8 V, 5 kresek na pulpicie- 26,8 V, 4 kreski na pulpicie 6,3 V. Czy te wartości są poprawne czy nie?? Jeśli nie to co może być przyczyną że tak drastycznie spada napięcie?

2. Jakie napięcie powinien dawać czujnik indukcyjny na kole zamachowym?

U mnie przy obr.minimalnych jest 4 V, przy obrotach ekonomicznych 9 V a przy obrotach max. 10,8 V.
Czy podane wartości są poprawne czy nie??

3. Gdzie w powyższej maszynie znajduje się cewka żółw- zając?? obszukałem gdzie tylko możliwe i nie mogę jej zlokalizować.
3 szt na zbiorniku hydraulicznym w komorze pompy za od hamulca obrotu, hamulca oraz od wszystkich ruchów. wyczytałem na forum że powinna być na monobloku- obok zbiornika paliwa. U mnie na monobloku jest tylko jakiś mikro przełącznik- włącznik krańcowy o oznaczeniu Z- 15GD-B 87. Myślałem że to jest to ale niestety przy włączaniu funkcji zająca na pulpicie na przewodach nie pojawia się napięcie. Oprócz tego znalazłem 2 cewki blisko obrotu od strony kabiny ale te akurat są od sterowania skarpówką ( węże idące od cewek idą do węży na ramieniu do których podpinam sterowanie skarpówką).
Jeśli ktoś wie to proszę o inforację gdzie zlokalizowana jest cewka żółw- zając oraz od czego jest ten mikrowłącznik.

4. Jak sprawdzić czy stycznik ( zastąpienie czujnika B30 ) działa poprawnie?? Podłączone to mam w następujący sposób- kostka X98 rozpięta, czarny przewód z nr. 16 podłączony do stycznika, drugi przewód stycznika na masę.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Reklama

simmet

Cewki sterujące zaworami pompy hydraulicznej

Postprzez lukas76pl » 19 Kwi 2017 22:15

Napięcie na cewkach nie jest waż ponieważ są one sterowane prądem ale wg. tego co podajesz to jest ok. Równiez napięcie na czujniku obrotów jest poprawne. Jeżeli chodzi o żółwia to cewka jest albo w okolicach zbiornika hydraulicznego od strony przekładni obrotu lub w drugiej opcji jest to właśnie jedna z tych trzech cewek którą niektórzy mylą z hamulcem jazdy. Jeżeli chodzi o ten stycznik to przy sprawnym układzie słychać jak przy zasterowaniu stycznika pompa delikatnie odpuszcza i silnik minimalnie podnosi obroty ale dzieje się to tylko przy obrotach od ząbka wzwyż.

Autor postu otrzymał pochwałę
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Cewki sterujące zaworami pompy hydraulicznej

Postprzez Szogun666 » 20 Kwi 2017 20:07

Witam.
Dzisiaj jeszcze raz sprawdzałem cewki- u mnie w komorze pompy są cewki tak jak pisałem w pierwszym poście- czyli hamulec jazdy, hamulec obrotu i ruchy. W momencie załączenia danej funkcji na pulpicie na cewce pojawia się napięcie. Jest to dla mnie bardzo dziwne bo przy załączeniu hamulca jazdy pojawia się prąd na cewce a maszyna jedzie. Nie ma różnicy czy kontrolka hamulca na pulpicie się świeci czy nie ( czy cewka dostaje napięcie czy nie)- maszyna jedzie tak samo. Sprawdzałem cewkę- w momencie jak dostanie napięcie to magnesuje. Tak samo mam w przypadku zająca- czy kontrolka się świeci czy nie- maszyna jedzie tak samo. Dlatego pytam gdzie usytuowana jest cewka żółw- zając.
Szukałem jeszcze raz koło zbiornika hydraulicznego i u mnie nie ma w tym miejscu żadnej cewki.


Kolego a wiesz może od czego jest ten mikro przełącznik ( włącznik krańcowy). zamontowany jest na monobloku od strony zbiornika paliwa.
Domyślam się że to coś związanego z odcięciem hydrauliki bo jeden waż jest połączony z silnikiem obrotu ( na trójniku) a drugi wąż idzie do zamka siłownika od podnoszenia głównego ramienia
Wygląda z zewnątrz tak;

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/9rCG ... zKOPl74EvR

Pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej