Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 20:37

Witam. Szukałem odpowiedzi na mój problem ale nic nie znalazłem. Na budowie mamy nieco wymagającą panią z BHP i czepia się takich rzeczy jak brzęczyk cofania. Jako że maszyna dopiero co została zakupiona nie znam przeszłości. Czy wszystkie koparki Liebherr mają dźwięk cofania ? Jeśli to w którym miejscu szukać? Oblukałem tylną część maszyny ale nic nie znalazłem, ani na, ani pod koparką.

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 20:48

Co to za maszyna dokładnie?

Jeżeli masz światła cofania to najprościej kupić i pod nie podłączyć taki sygnał, jak go w ogóle nie ma w maszynie.

http://allegro.pl/sygnal-elektryczny-br ... 89843.html

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 21:00

23MATTI95, mam ten sam. Dziadostwo bardzo cichy

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 21:01

Pierwszy lepszy z brzegu zarzuciłem :D
Oryginalny się zepsuł ?

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 21:03

No problem w tym że nie ma świateł cofania. Oczywiście wszystkie światła są tzn. stop, pozycja kierunek. Niestety świateł cofania nie ma i nic nie piszczy.

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 21:07

Oryginał mi się skończył. slawek73, podłącz się pod cewkę od jazdy w tył

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 21:14

Ops teraz mnie zastrzeliłeś nie mam żadnej książki do tej maszyny i wiedz gdzie tu cewka do jazdy w tył. Nie znam się na tym i raczej to sprawa szefa czy będzie miał ten dźwięk jazdy w tył. Zastanawia mnie tylko czy Liebhery mają takie ustrojstwo jeśli nie ma świateł białych ?

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 21:23

Niektóre maszyny mają nawet bez żadnych świateł z tyłu, a czy ta maszyna ma to nie wiem .
Jak sprawa szefa to mu przedstaw sytuację, że trzeba kupić i zamontować

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 21:35

Może ktoś z kolegów pracuje na takiej maszynie konkretnie chodzi mi o 314-tke i się wypowie czy ma dźwięk do jazdy w tył.

Dzwięk cofania

01 Cze 2017 21:41

Ale to nie takie proste że tylko do tyłu. Jak obrucisz wieżyczkę i dasz kierunek jazdy do przodu a będziesz fizycznie jechał do tyłu I pipać nie będzie. Słyszałem o przypadkach że wpinali się trójnikiem z obwód zasilania olejem jazdy i zastosowano zwykły włącznik hydrauliczny jak w traktorze do światła stop. W obwód wpięty wyłącznik aby nie pipało gdy pojedziesz ulicą :D

Dzwięk cofania

02 Cze 2017 10:52

Ale to jest kołówka zeppelin zm 15, a nie gąska. Na gąsce to się zgadzam z tobą

Dzwięk cofania

02 Cze 2017 22:56

Ale kołówką jak się obrócisz to i będziesz obrócony tyłkiem do kół kierowanych to jak dasz jazdę "do przodu" to ficzycznie jak ktoś będzie stał w tym miejscu to go nie zauważysz a pipać nie będzie. Czyż nie? Dużo na budowie nieraz jeździ się tylko do przodu i tyłu obracając się tylko wieżyczką.
Wyślij odpowiedź