wibako

ustawienie pompy wtryskowej

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

ustawienie pompy wtryskowej

Postprzez Kkrzysiek » 03 Gru 2017 11:27

Marka i model maszyny: liebherr 900L
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: d924

Witam wszystkich,
drodzy koledzy mam problem z ustawieniem prawidłowo pompy wtryskowej. Całkowicie zdechła i oddałem ją do naprawy. Na pompie na zębatce jest wycięte miejsce na frezie. W silniku natomiast nie ma żadnego wycięcia czy też go nie widzę. Gdzie znajdę znaki do prawidłowego ustawienia tłoka/pompy. Nie chciałbym ruszać wtrysków żeby ustalić górne położenie tłoka. Nie odnajduję na forum podobnego tematu jeśli chodzi o ten silnik D924, pompa Bosch. Zapomniałem spisać vinu, jęśli byłby potrzebny podeśle w pierwszym możliwym czasie.
Dziękuje i pozdrawiam serdecznie

Kkrzysiek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Gru 2017 11:08

Maszyna: Liebherr 900 L

Firma: Zrdb


Reklama

simmet

ustawienie pompy wtryskowej

Postprzez lukas76pl » 03 Gru 2017 22:05

W silniku na zębatce też masz takie miejsce w którym jeden z zębów jest tak jakby zaklepany. Musisz tam sobie poświecić albo spróbować go wymacać, np. jakimś cienkim drutem.
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: ustawienie pompy wtryskowej

Postprzez Kkrzysiek » 10 Gru 2017 16:27

Dziękuje za zainteresowanie. Na "chłopski rozum" powinno być tak jak piszesz. Zostawione miejsce na zębatce na pompie by pasowało idealnie do koła w silniku. Cały szkopuł w tym że nie ma tam niczego widocznego. Dlatego pytam się o znaki do ustawienia . Jutro zamierzam dokładnie obejrzeć z lusterkiem i lampką, ewentualnie zrobię zdjęcia. Pozdrawiam


Wracająć do ustawienia:
Na wieńcu znajduje się zaślepka na dwie śrubki, odkręcamy ją a pod nią podziałka. Przesuwamy wieńcem do ustawienia około 26 stopni. Przechodzimy do koła na pompie. W bloku silnika jest zębatka bez żadnego wycięcia ale za to z dziurką na jednym z frezów na rozprowadzenie oleju, słabo widzoczna. Nacięcie na zębatce pompy ustawiamy na właśnie tą dziurkę i składamy.
Moje zdziwienie ze maszyna zapaliła po samym tylko napełnieniu pompką reczną na pompie, bez wiekszego odpowietrzania.
Cała przyczyna problemów to woda w paliwie. Pamiętajcie żeby spuszczać wodę ze zbiornika specjalnym korkiem. A potrafi się nazbierać nawet do 5 litrów. Pozdrawiam.

Kkrzysiek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Gru 2017 11:08

Maszyna: Liebherr 900 L

Firma: Zrdb


Re: ustawienie pompy wtryskowej

Postprzez lukas76pl » 13 Gru 2017 19:37

W tej "dziurce na rozprowadzenie oleju" powinien być właśnie taki kołek który "powoduje" że pompa nie spasuje Ci w żadne inne miejsce. Trochę Cię wprowadziłem w błąd że powinien być ząb zaspawany ( tak było w starszych maszynach ) ale dałeś radę i super że opisałeś rozwiązanie problemu dla następnych. Swoją drogą gdzie jest ten kołek? Miejmy nadzieję że nie w misce
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: ustawienie pompy wtryskowej

Postprzez Kkrzysiek » 14 Gru 2017 07:35

Nie ma żadnego kołka. Jest między zębami kanał średnicy 1 mm (blok silnika). Pokrywa się on idealnie z innym kanałem na korpusie obudowy rozrządu.
Załączniki
20171205_131702.jpg

Kkrzysiek
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 03 Gru 2017 11:08

Maszyna: Liebherr 900 L

Firma: Zrdb


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej