wibako

Skrzypi przy obrocie

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Skrzypi przy obrocie

Postprzez tasior0809 » 18 Sty 2018 12:53

Marka i model maszyny: Liebher 316 litronic
Rok produkcji: 2003

Witam wszystkich, jestem tu nowy i odrazu zwracam się do was z problemem.
Od paru godzin pracy zaczęło mi coś najpierw delikatnie i narasta dziwne głośne skrzypienie przy obracaniu się.
Na zimnym nie słychać tego ale z czasem to narasta. Podpowiedzcie mi czy coś takiego może znacie? tak na szybko wysłuchałem że ten dźwięk dobiega z kolumny obrotu. Jakieś sugestie? Rozbierać to wszystko? Dzięki za pomoc

tasior0809
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 18 Sty 2018 12:44

Maszyna: Liebherr 316

Firma: operator


Reklama

simmet

Skrzypi przy obrocie

Postprzez zeppelin zm 15 » 18 Sty 2018 12:55

Łożysko obrotu smarowane?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Skrzypi przy obrocie

Postprzez lukas76pl » 18 Sty 2018 17:14

Może być problem w łożysku obrotu tak jak pisze zeppelin ale również sprawdź olej w przekładni obrotu. Dodatkowo jeszcze pytanie czy nie wyczułeś większego obciążenia przy obrocie, może jest problem z hamulcem
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: Skrzypi przy obrocie

Postprzez tasior0809 » 18 Sty 2018 23:29

Smaruje się może nie zawsze ale tam chyba tyle smaru co wszędzie nie jest potrzebne. Problem pojawił się niedawno w zasadzie zaczeło się delikatnie w jednej pozycji i przez około 2 godziny pracy narastało. później odstawiłem maszynę i dzisiaj chwilkę podziałałem i na "zimnym" było oki ale później znowu narastało. "ktoś" mi kręcił maszyną na lewo i na prawo a ja wskoczyłem za kabinę żeby nasłuchiwać i miałem wrażenie że dźwięk tak jak by dochodził z przegub obrotowy.
Jak kręcę się wkoło bez kontrowania to wszystko jest oki, dźwięk wydobywa się przy przyspieszaniu lub przy zwalnianiu.

tasior0809
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 18 Sty 2018 12:44

Maszyna: Liebherr 316

Firma: operator


Skrzypi przy obrocie

Postprzez kysa » 19 Sty 2018 12:55

Wejdź pod koparkę, odkręcić osłonę i przesmaruj cały wieniec.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: Skrzypi przy obrocie

Postprzez ma_ni_ek » 26 Paź 2018 22:06

Witam. Kolego tasior0809 czy mógłbyś napisać w jaki sposób udało się usunąć tą usterkę? Dzisiaj pojawiły mi się podobne objawy w koparce Liebherr A314 Litronic 2002r i jeśli znalazłeś przyczynę to będę wdzięczny za odpowiedź. W mojej maszynie podczas obrotu głównie w dwóch miejscach słychać takie skrzypienie jakby jakiś kamień lub piach przedostał się gdzieś między tryby i daje taki dziwny odgłos. Bardziej odczuwalny pod obciążeniem z pełną łyżką a mniej na pusto. Wieniec smarowany w miare możliwości na bieżąco a podczas próby podnoszenia maszyny na łyżce nie widać luzu pomiędzy nadwoziem a podwoziem. Podejrzewam może jakieś zanieczyszczenie się gdzieś przedostało albo brud gdyż tak się pojawiło teraz po opadach deszczu. A może ktoś już przerabiał podobne przypadki i wie co należy zrobić? Z góry dziękuje za pomoc

ma_ni_ek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Lis 2011 22:05
  • Miejscowość: Łódzkie

Maszyna: JCB 3CX, Liebherr A 314

Firma: Własna


Re: Skrzypi przy obrocie

Postprzez rudesmen » 19 Paź 2022 10:13

Kolego nie mam sensu odkopywać tematu z przed kilku lat zwłaszcza, że dotyczy innej maszyny. Załóż nowy temat w odpowiednim dziale, opisz jak najwięcej objawów i co dotąd z tym zrobiłeś. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2156
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej