wibako

Problem z koparką gwałtownie słabnie jazda i hydraulika

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Problem z koparką gwałtownie słabnie jazda i hydraulika

Postprzez OperatorKolejowy » 26 Sty 2018 01:30

Liebherr A900ZW Litronic, Numer Seryjny:61310979
R.2006
Koparka dwudrogowa.

Witam,mam problem z koparka, a mianowicie chodzi mi o to, że rano po odpaleniu koparki wszystko działa jak powinno a po np 30 min pracy nieraz dluzej słabnie jazda, hydraulika i przycisk ,,OK`` znajdujący się koło dźwigni od regulacji gazu też przestaje działać , do tego wszystkiego dochodzi dźwięk z lewej strony tam gdzie znajduja się
bezpieczniki pod joystikiem, jakby coś cały czas się przełączało czy włączało i wyłączało .

Podsumowując,jest tak ; Odpalam koparke rano czekam chwile i ruszam, koparka jedzie tak jak powinna i wszystko inne działa, przejade np 200m samą jazdą i wszystko nagle gwałtownie słabnie i z lewej strony pod joyem tam gdzie bezpieczniki zaczyna się dźwięk tego ciągłego jakby przełączania/właczania-wyłączania on/off , a nieraz przejade na robotę nawet kilometr i na miejscu jeszcze popracuje normalnie ileś tam czasu i dopiero po tym koparka nagle gwałtownie słabnie . Bywały takie sytuacje ze po wciśnięciu guzika OK koło dźwigni od regulacji gazu wszystko wracało do normy ale nie na długo. Teraz guzik ten wogole nie reaguje .. Po zgaszeniu i zapaleniu koparki tez nie raz zaczynalo działać wszystko i po chwili znowu to samo .. Dopiero dzisiaj znalazlem te forum to chyba jedyne takie na którym cokolwiek mozna sie dowiedzieć, resztę danych w profilu uzupełnie rano.jak będę w koparce, jesli zapomniałem podać czegos ważnego/ istotnego to piszcie jestem tu pierwszy raz i to moj pierwszy post. Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez OperatorKolejowy, 26 Sty 2018 08:34, edytowano w sumie 1 raz

OperatorKolejowy
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Sty 2018 22:30

Maszyna: LIEBHERR A900ZW litronic , koparka dwu-drogowa

Firma: Prywatna, kolejowo-budowlana


Reklama

simmet

Problem z koparką gwałtownie słabnie jazda i hydraulika

Postprzez zeppelin zm 15 » 26 Sty 2018 07:54

Dopisz numer seryjny maszyny w temacie
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Problem z koparką gwałtownie słabnie jazda i hydraulika

Postprzez OperatorKolejowy » 30 Sty 2018 10:15

Tak moze byc? Bo w temacie brakło miejsca

-- 30 Sty 2018 09:15 --

Odświeżam temat , wszystko wrocilo do normy ale znowu główne ramie podnosi się ale nie mogę go opuścić wszystko inne działa tak jak powinno czy ktos jest w stanie mi pomóc ? Albo chociaz naprowadzic gdzie mam szukac przyczyny tego

OperatorKolejowy
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Sty 2018 22:30

Maszyna: LIEBHERR A900ZW litronic , koparka dwu-drogowa

Firma: Prywatna, kolejowo-budowlana


Re: Problem z koparką gwałtownie słabnie jazda i hydraulika

Postprzez LEKTOR » 03 Lut 2018 22:17

Być może masz zamek hydrauliczny na wysięgniku (domyślam się, że właśnie wysięgnik nazywasz głównym ramieniem) jeśli tak - zastąp go chwilowo złączką. Jeśli problem ustąpi trzeba dokładnie przeczyścić zamek i odblokować pilota otwierającego zawór zwrotny przy opuszczaniu.

LEKTOR
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 02 Lut 2018 19:31

Maszyna: BENMAC 3.08

Firma: Centrum Szkoleniowe "LEKTOR"


Problem z koparką gwałtownie słabnie jazda i hydraulika

Postprzez andy2321 » 17 Mar 2018 19:22

jak tam kolego problem rozwiązany?Jaka byla przyczyna tego piszczeia bo mi od czasu do czasu tez taki sygnal sie uruchamia z tym ze u mnie koparka nie słabnie
metal nie drzewo a tez sie lamie

andy2321
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 10 Mar 2009 20:50
  • Miejscowość: pomorskie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej