wibako

pytanie

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

pytanie

Postprzez Kamil210 » 10 Mar 2018 21:52

Marka i model maszyny: liebherr A 316
Rok produkcji: 2004

witam mam takie pytanie daleko (ile km) można poruszać się taka koparka kołowa? czy jeśli przejadę 20 km na raz to jej w jakiś sposób zaszkodzi? drugie pytanie to dlaczego hydraulika delikatnie przydusza silnik? nie ważne czy ciepły czy zimny delikatnie spadają obroty przy czym silnik nie kopci. hydraulika ogólnie jest bardzo szybka wydaje mi się że nawet za szybką. może wymaga regulacji? możecie mi jeszcze dokładnie wytłumaczy do czego służy przycisk na lewym dzoju po wciśnięciu
którego zapala się zielona kontrola na panelu? czy pokrętło od regulacji prędkości hydrauliki sf działa tylko w skrajnych pozycjach ? To znaczy Max szybko lub Max wolno? Bo u
nie wydaje się że tak właśnie jest albo zasuwa tak że ciężko ja opanować albo jest bardzo wolną jakby nie było nic pośrodku. dzięki za odpowiedzi.

Kamil210
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Lut 2018 17:41

Maszyna: Cat434

Firma: budowlana


Reklama

simmet

pytanie

Postprzez lukas76pl » 11 Mar 2018 21:02

20 km jak na koparkę to dużo. Teoretycznie nie jest to zabronione ale też nie wskazane. Nie wydaje mi się żeby producent maszyny wprowadzał w tym temacie jakieś obostrzenia bo kto by taką koparkę kupił ale na pewno kolego musisz się liczyć ze zużyciem podzespołów pracujących podczas jazdy ( również zużycie paliwa i pompy hydraulicznej ). Policz czy nie taniej kupić małą platformę i np. ciągnąć za czterośką. Widziałem wiele takich zestawów. Jeżeli chodzi o ten przełącznik to coś u Ciebie nie działa. Trzeba by przemierzyć potencjometr i wyjścia z komputera. Natomiast jeżeli silnik przydusza ale nie kopci to można się pokusić o delikatne odpuszczenie hydrauliki ale raczej skierowałbym się w stronę układu paliwowego. Diesel jak przydusza to musi zakopcić a u Ciebie jest prawdopodobnie za mała dawka paliwa. Zacznij od filtrów paliwa. W poprzednich tematach koledzy pisali też o kroplówce. Poszperaj trochę

Autor postu otrzymał pochwałę
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej