wibako

Centralne smarowanie Liebherr R900c

Groenevelde/BEKA/SKF

Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Kamal » 27 Mar 2018 13:04

Skoro naciskasz guzik i wtedy ręcznie się smaruje. ( Mam tylko nadzieję że pompa po naciśnięciu przycisku pracuje parę minut, a nie tylko jak trzymasz przycisk) To znaczy że sterownik gdzie,jeszcze jest.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Reklama

simmet

Re: Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez nowik86 » 27 Mar 2018 13:14

Jak wcisne guzik to pompa pracuje aż do momentu ponownego wcisniecia. Czasami zdarza mi się nie wciska drugi raz i pracuje po kilka godzin i to jest najbardziej denerwujace

nowik86
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 20 Sty 2010 21:07
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT M318D


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Kamal » 27 Mar 2018 15:53

Więc czas sprawdzić jakie ciśnienie generuje. To na dzień dobry.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez nowik86 » 27 Mar 2018 15:58

Nie ma potrzeby sprawdzenia ciśnienia bo manualnie wszystko smaruje bez problemu więc ciśnienie jest dobre

nowik86
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 20 Sty 2010 21:07
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT M318D


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Kamal » 27 Mar 2018 16:18

No to siedź dalej i pisz. Skoro uważasz że dobrze. Nie rozumiejąc zasady działania centralnego.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Nowy2 » 27 Mar 2018 16:21

Albo sonda

Nowy2
Pomocnik operatora

Maszyna: *

Firma: *


Re: Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez nowik86 » 27 Mar 2018 16:23

No to wytłumacz bo widzę że taki gość problematyczny jesteś. Jak nie masz zamiaru pomóc to nie pisz

nowik86
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 20 Sty 2010 21:07
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT M318D


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Kamal » 27 Mar 2018 18:07

Masz wytłumaczone podaj ciśnienie. Ale nie wiesz lepiej.
Forum dobrowolnie nie musisz pytać. Wezwij serwis.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez nowik86 » 27 Mar 2018 18:29

Nie musisz odpowiadać!

nowik86
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 20 Sty 2010 21:07
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT M318D


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Pisak312 » 28 Mar 2018 05:57

Widze goraco sie robi :D. .. u mnie jest identyczne smarownie I poptostu zalanczam je guzikiem widzialem tez takie samo ale z panelem.u dolu do.ustawiania czasu moze poprostu to ma.smarowac sie manualnie ... tak ja to zrozumialem

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Re: Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez nowik86 » 28 Mar 2018 06:07

A czy u Ciebie jak wcisniesz guzik po jakimś czasie samo się wyłączy czy musisz wcisnąć ponownie?

nowik86
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 20 Sty 2010 21:07
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT M318D


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez lukas76pl » 28 Mar 2018 21:31

Regulacja czasu podawania i ilości smaru jest dostępna z panelu operatora i jest dokładnie opisana w instrukcji obsługi
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Kamal » 29 Mar 2018 09:15

Tyle że by to działało jest potrzebne ciśnienie. Bez nabicia do odpowiedniego ciśnienia tylko miele godzinami i nic z tego. Ale najmondrzejszych we wsi się nie przekona. Oni wiedzą lepiej....
Jak kręci i coś wychodzi to jest dobrze....

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Nowy2 » 29 Mar 2018 09:36

Albo ciśnienie jest, a sonda padła i nie wyłącza

Nowy2
Pomocnik operatora

Maszyna: *

Firma: *


Re: Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez nowik86 » 29 Mar 2018 09:57

Czy Ty człowieku rozumiesz pytanie? Gdzie ustawia się czasy a nie dlaczego nie chodzi!!!

-- 29 Mar 2018, o 08:57 --

Albo jest wywoływane manualnie. I tylko o to mi chodzi. Jak to stwierdzić?

nowik86
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 20 Sty 2010 21:07
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT M318D


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Kamal » 29 Mar 2018 13:38

A ty rozumiesz swoją głupotę. Chociaż nie spotkałem nawet w wariatkowie pacjentów którzy by twierdzili że nie są nienormalni.
Co ci da czas. Nie ma ciśnienie lub padnięty czujnik to ty czasy ustawiasz. Pić polega na tym że działa to co określony czas. Tyle że by działało cykl musi skończyć. A końcem cyklu jest sygnał z czujnika ciśnienia. Nie ma końca cyklu chodzi w nieskończoność. Z blokada na niektórych typach sterowników. Który i słusznie stwierdza awarię.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez lukas76pl » 29 Mar 2018 21:08

Kolego Kamal niepotrzebne te nerwy. Na tym forum mamy sobie pomagać a nie obrażać. Jeżeli ktoś nie chce iść Twoim tropem to poprostu odpuść. Teoretycznie smarowanie w tej koparce powinno załączać się samo i samo wyłączać ale być może ktoś już wsadził swoje ręce. Jeżeli po naciśnięciu guzika smar wychodzi na sworzniach to raczej pompa jest sprawna i nie szukałbym przyczyny w ciśnieniu. Wydaje mi się że w tym układzie nie ma czujnika na niskim ciśnieniu tylko na wysokim. Jeżeli jest za wysokie ( instalacja zatkana ) to powinno wyłączyć pompę. Pytanie zasadnicze czy smar dochodzi do sworzni albo czy ubywa w centralce
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez Kamal » 29 Mar 2018 21:38

Wiesz przy za niskim ciśnieniu i luzach, smar też będzie wychodził. Tylko już nie wszędzie. O takim drobnym szczególe jak to że smarowanie następuje wtedy gdy pompa nie pracuje. Już nie wspominam. I to są te dwa kluczowe elementy. A zawsze i wszędzie pierwszym kluczowym elementem jest ciśnienie. I jak się ktoś nie zna. A jest dociekliwy to odpowiedzi znajdzie. Gorzej jak wiedzę zastępuje chłopskim rozumem. Jest dobrze tylko nie jest dobrze. Ale ja wiem, a skoro wiem to mam rację. I to na pewno jest dobre tylko coś innego musi być.
A podstawą wszystko jest jak zawsze wiedzą jak to działa. Jak wiesz to naprawisz. Jak nie wiesz, to działasz na zasadzie a może się uda. A potem kwiatki...
No przecież smar się pojawią to na pewno jest dobrze,no musi tak być. Bo przecież smar wychodzi, tylko nie jest, ale jak ktoś powie jako te czasy zmienić to będzie dobrze.
A żeby było śmiesznie to pytający nie chce pomocy. On tylko pyta, wie lepiej. Przejrzyj to forum, takich przykładów masa....
Oczywiście że ktoś już tam mógł ręce włożyć. Ale nie zrobił by tego jak by działało. Wiec czas zacząć od podstaw.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Centralne smarowanie Liebherr R900c

Postprzez kysa » 30 Mar 2018 10:05

Nie wiem czy to koledze pomoże ale innym może tak, koparka liebherr 954b 2005r z centralnym smarowanie firmy lincoln. Dwa dni zajęło mi jego uruchomienie :) instalacja posiada dwa zbiorniki z pompa, jeden jest tylko z dwoma wezykami na zebatkę przekładni obrotu i uruchamia się co 5min na 5 sekund, druga pompka smaruje wszystkie stworzenie i łożysko wienca, uruchamia się automatycznie co ok 3mth na ok 6min. Długość czasu smarowania można zmienić pokrętłem pod korkiem na pompie. Można też włączyć pompki ręcznie z kabiny.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej