wibako

nie działa funkcja chwytaka

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

nie działa funkcja chwytaka

Postprzez NOvEL » 15 Lut 2019 10:57

Marka i model maszyny: liebherr A900 litronic
Rok produkcji: 1994

mam problem . zakupiłem ostatnio łyżkę skarpówkę i podłączyłem pod linie. nie działa dzojstik ,przy włączaniu chwytaka słychać puknięcie stycznika . nic poza tym. zdiołem pokrywe bezpieczników i zauważyłem że przewód od dzija połaczony (wychodzą 2 różowe silikonowe po 3 przewody szary czerwony i żółty. jeden połączony jest z płytką niby oddzielną na panelu bezpieczników , drugi połączony jest pod dzojem kostką do 3 grubszych, kolorów nie pamietam ale inne.) ta płytka połączona jest 4 niebieskimi przewodami z kostką z głownego panelu przy styczniku K1 . to ten co się załącza chwytakiem. aha. na płytce są 3 diody czerwone ale nie swiecą ..może ktoś miał taki przypadek . może instrukcja elektryczna czekam z niecerpliwością .

NOvEL
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 10 Lis 2017 12:43
  • Miejscowość: Zabieżki

Maszyna: liebherr A900 litronic

Firma: WŁASNA


Reklama

simmet

nie działa funkcja chwytaka

Postprzez lukas76pl » 15 Lut 2019 19:21

Kolego wszystkie 3 diody muszą świecić po odpaleniu i opuszczeniu wajchy ( mówimy o dolnej płycie ). Jeżeli przekaźnik cyka to znaczy że działa sterowanie z wyświetlacza ale musisz sprawdzić czy do dżoja dochodzi napięcie ( bardzo często te kabelki w silikonie się przerywają )
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: nie działa funkcja chwytaka

Postprzez NOvEL » 17 Lut 2019 19:14

zrobiłem na krótko. cewki działają . sterowanie z dzoja ale podłączenie do mojej wiązki, ale nie o to chodzi żeby wszystko robić na krótko. jaśli mówisz o płytce to ona jest taka m/w 5cm na 8cm. przykręcona w dolnym lewym rogu głównej płyty. 2 diody są na gorze a jedna poniżej na środku. niestety nie palą się żadne. aha, rozebrałem dzoja i tak ; jeden silikonowy przewód jest podłączony do płytki w dzoju która to przykręcona jest do takiej blaszki jako bok dzoja. srebrna. ja myślę że ona wyczuwa jakiś opór w dłoni czy coś tam może ciepłote. nie wiem a drugi koniec do tej płytki z diodami. drugi przewód silikonowy idzie od przycisków na kciuk do wiązki dużo grubszej kolory czarno niebieski ,czarno zielony i czarny. ta wiązka na pewno działa od dzoja do kostki bo połączyłem z swoją wiązką. co dalej nie wiem. Czy przekaznik załączający chwytak nie dostaje prądu z innego przekaznika , bo mi się wydaje że nóżki 7, 8 są złączane. ale w jednej powinien dochodzić prąd żeby po załączeniu poszedł dalej, a tego raczej nie ma .

NOvEL
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 10 Lis 2017 12:43
  • Miejscowość: Zabieżki

Maszyna: liebherr A900 litronic

Firma: WŁASNA


Re: nie działa funkcja chwytaka

Postprzez lukas76pl » 17 Lut 2019 19:56

Chodziło mi a tą dużą płytę. Ta mała jest od sensorów - tak jak się domyśliłeś jest to czujnik dotykowy i jeżeli układ jest sprawny to po puszczeniu dżoja obroty na silniku same spadają. Spróbuj podmienić przekaźnik K1 z jakimś innym i oczywiście sprawdź bezpieczniki.
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej