wibako

Pali bezpiecznik i niema jazdy

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Pali bezpiecznik i niema jazdy

Postprzez cyrrex » 16 Lip 2019 19:31

Witam, problem powstał po paru uderzeniach łyżką o płytę drogową. Wywala bezpiecznik od jazdy. Wszystkie inne funkcje koparki zostały. Można się podciągać i jechać. Sprawdzałem styki w kabinie i nic luźnego nie zauważyłem. Pod kabiną też wszystko wyglądało ok. Dodam że dwa miesiące temu zapaliła mi się jedna cewek która znajduje się na ramie obok kolumny obrotu. Pożar ugasiłem, cewkę odpiąłem od zasilania, wymieniłem bezpiecznik ( ten sam który teraz mi wybija) i było ok. Jeżeli ta cewka jest odłączona od zasilania to raczej zwarcia nie powinna robić ? Poszukam zdjęcia tej cewki to wrzucę. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.
Załączniki
1558697731621.jpg

cyrrex
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 Lis 2012 22:26
  • Miejscowość: Racibórz

Maszyna: Liebherr A314 Litronic

Firma: Roboty ziemne i drogowe


Reklama

simmet

Pali bezpiecznik i niema jazdy

Postprzez lukas76pl » 18 Lip 2019 21:00

I jak kolego naprawione już, wiązki posprawdzane ?
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Pali bezpiecznik i niema jazdy

Postprzez cyrrex » 30 Lip 2019 19:10

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Koparkę udało się naprawić lecz nie stwierdzono przyczyny. Najprawdopodobniej winny był jakiś kabel we wiązce elektrycznej w kabinie maszyny. Po dwóch godzinach grzebania zwarcie puściło lecz nie było widocznych uszkodzeń kabli. Jak na rajzie wszystko działa. Gdyby awaria się powtórzyła będę zmuszony wezwać fachowca ze schematem elektrycznym i dogłębnie przejrzeć wiązki. W razie czego będę pisać. Pozdrawiam

cyrrex
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 Lis 2012 22:26
  • Miejscowość: Racibórz

Maszyna: Liebherr A314 Litronic

Firma: Roboty ziemne i drogowe


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej