wibako

A900C Problem piastowo-gumowy - założenie bliźniaków

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

A900C Problem piastowo-gumowy - założenie bliźniaków

Postprzez acidrain84 » 11 Lip 2022 13:50

Pacjent: Liebherr A900C, rok 2005, s/n WLHZ0887LZK026621

Witam forum, jest w mojej maszynie pewien problem - póki co mam zamontowane koła pojedyncze, Nokiany, 600/50 R22,5, bieżnika na nich coraz mniej, więc szefostwo moje wpadło na plan, żeby założyć normalne bliźniaki, tj. podwójne felgi, 10x20. Niestety, piasta ma dosyć nieciekawie ukształtowany rant i o ile jedna felga jeszcze będzie się opierała na piaście, druga będzie niejako "wisiała" na samych szpilkach, a mam wrażenie, że nie jest to zbyt dobre kung-fu. Piasta po prostu ma mniejszą średnicę i jest na niej rant na założenie tylko jednej felgi.
I jestem w kropce, bo nie wiem za bardzo co robić dalej, a na bliźniaki już się nieco napalilem, głównie przez ich większą sztywność (a właściwości terenowych balonów i tak aż tak nie potrzebuję - pracujemy głównie w terenach miejskich, a z takimi kołami maszynę kupiono).

Edyta: dzięki moderatorowi za uściślenie tytułu tematu, może teraz znajdzie się rozwiązanie tematu.

acidrain84
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 16 Lis 2010 16:49
  • Miejscowość: Bytom

Maszyna: Liebherr A900C '11

Firma: Póki co nie chcę wyjawić.


Reklama

simmet

Re: A900C Problem piastowo-gumowy - założenie bliźniaków

Postprzez TRANSKOP81 » 20 Lip 2022 22:23

zakładaj blizniak tak ma być

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej