wibako

A314 '06 Czujnik ciśnienia oleju jazdy i cewka hamulca.

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

A314 '06 Czujnik ciśnienia oleju jazdy i cewka hamulca.

Postprzez n0vus » 12 Sty 2023 10:52

Marka i model maszyny: Liebherr A314 Litronic
Rok produkcji: 2006

Panowie- gorąca prośba. Wczoraj nagle przestała mi działać jazda w koparce. Dzięki forum udało mi się problem zdiagnozować :D Prawdopodobnie padła cewka jazdy ponieważ jak wkręciłem motylek na tej cewce to jazda ożyła. Natomiast odkryłem - o zgrozo - iż nie mam czujnika oleju jazdy bo w gniazdo mam wkręconą śrubę, wtyczkę uciętą a kabel zlutowany. Maszynę mam od 2012 roku, głównie sam na niej pracuję, głównie sam ją serwisuję w prostych sprawach ale trudniejsze rzeczy zostawiam fachowcom. Wiadomo, że gdzie można to oszczędzam, ale działam w tej kwestii rozsądnie aby oszczędność nie prowadziła to niepotrzebnych awarii. Maszyna była serwisowana nawet przez serwis Liebherra i nikt nigdy nie zauważył braku czujnika :(

Wiem, że na forum jest sporo fachowców od koparek Liebherra, więc miałbym prośbę aby ktoś mi podesłał namiar na jakiś dobry zamiennik wspomnianej cewki i czujnika oleju jazdy bo tutaj akurat moim zdaniem nie ma sensu zakup w ASO, gdzie często tego typu części po prostu przepakowują "na żywca" do swoich opakowań i dorzucają marżę nawet 100-300%...

n0vus
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 07 Lis 2011 21:51

Maszyna: Liebherr A314
Bobcat X328
Manitou 1335SL
Terex ATT400

Firma: Własna ;)


Reklama

simmet

Re: A314 '06 Czujnik ciśnienia oleju jazdy i cewka hamulca.

Postprzez BKK » 13 Sty 2023 18:32

Ja bym zaczął od zmierzenia cewki i sprawdzenia, czy to na 100% ona padła, czy nie ma na niej sterowania. I w zależności od tego kontynuował naprawę. Jak cewka, to wymienić, sprawdzić, czy jeździ, a następnie zająć się brakującym czujnikiem. Jak nie ma sterowania, to szukać głębiej. Do sprawdzenia wystarczy dosłownie żarówka i kawałek przewodu.

Autor postu otrzymał pochwałę

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: A314 '06 Czujnik ciśnienia oleju jazdy i cewka hamulca.

Postprzez n0vus » 13 Sty 2023 22:55

n0vus napisał(a):
BKK napisał(a):Ja bym zaczął od zmierzenia cewki i sprawdzenia, czy to na 100% ona padła, czy nie ma na niej sterowania. I w zależności od tego kontynuował naprawę. Jak cewka, to wymienić, sprawdzić, czy jeździ, a następnie zająć się brakującym czujnikiem. Jak nie ma sterowania, to szukać głębiej. Do sprawdzenia wystarczy dosłownie żarówka i kawałek przewodu.


Sterowanie jest. Problem albo z cewką albo z elektrozaworem - można go otworzyć mechanicznie motylkiem (tak reanimowałem jazdę), ale może się przycinać i cewka nie jest w stanie go ruszyć. Zamówiłem komplet cewki z elektrozaworem plus czujnik.

n0vus
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 07 Lis 2011 21:51

Maszyna: Liebherr A314
Bobcat X328
Manitou 1335SL
Terex ATT400

Firma: Własna ;)


Re: A314 '06 Czujnik ciśnienia oleju jazdy i cewka hamulca.

Postprzez BKK » 15 Sty 2023 22:28

Sprawdź, czy w oleju nie ma jakiegoś syfu, żeby problem się znów nie pojawił/rozprzestrzenił.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej