wibako

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

Postprzez Szczupak-30 » 04 Wrz 2011 09:02

Marka i model maszyny:
Rok produkcji: 2006

Witam wszystkich forumowiczów, potrzebuje pomocy, co się dzieję gdy rozpalę pod kotłem poczekam aż ssanie się wyłączy i pomału dodam gazu i przełączam dźwignię hydrauliki chwytam za drążki a moja kochana milczy jakby za mało czułości miała i tak czekam około 45 minut i coś wreszcie w niej pęka i daje się prowadzić (obydwa wskaźniki temp. ciała i temp. krwi świecą na zielono)

Szczupak-30
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 01 Lut 2011 20:16
  • Miejscowość: Polska

Reklama

simmet

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

Postprzez mechanior » 08 Wrz 2011 00:12

mniej poezji
więcej konkretów

co to jest ssanie ? (w tych silnikach nie ma czegoś takiego) jeśli w trybie "rozgrzewania" nie działa hydraulika to już jest coś nie w porządku, to nie jest normalne i nie ma takich systemów bo są niebezpieczne (w przypadku awarii lub wypadku MUSISZ mieć możliwość ruchu
problem pojawił się nagle czy może już go zastałeś w maszynie?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

Postprzez Szczupak-30 » 10 Wrz 2011 21:29

ssanie chyba jest bo podwyższone obroty silnika gdy jest zimno a gdy kontrolka płynu chłodniczego zmieni się za zielone to obroty spadają ale nie o tym problem pojawił się powoli najpierw chwilke to nie działało a później już coraz częściej ale zaskakuje mnie gdy postoi około 2 dni to wchodzę odpalam czekam aż się rozgrzeje i włączam hydraulike i o dziwo zawsze chodzi

Szczupak-30
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 01 Lut 2011 20:16
  • Miejscowość: Polska

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

Postprzez mechanior » 12 Wrz 2011 12:29

podwyższone obroty to nie ssanie (jest to układ z gaźnikowych silników benzynowych) tylko system służący doprowadzeniu maszyny do temperatury pracy, sądzę że problem tkwi w oczujnikowaniu maszyny, któryś z czujników temperatury lub ciśnienia się zawiesza dlatego po długim postoju problem nie występuje... ale to tylko takie moje przypuszczenia, trzeba by przejrzeć log błędów i postudiować instalację elektryczną tej maszyny
dziwny wydaje się brak możliwości pracy bo nie spotkałem się jeszcze z układem blokującym całkowicie system
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

Postprzez ygrek1977 » 18 Wrz 2011 08:47

Nie ma tam układu całkowicie blokującego system, może problem z włącznikiem hydrauliki.

ygrek1977
Fizol


Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

Postprzez rodzinabmw » 25 Wrz 2011 22:38

Leszek popsół Ci maszyne. Gdy ja dosiadalem tej bestii bylo ok. Wymienili Ci olej hydrauliczny czy nadal sadza ze sie nie wymienia? jak kolega pisal wyzej ktorys czujnik nawala. Gdzie teraz robisz? odezwij sie na PW
było Komatsu PC340LC-7, było komatsu PC210LC-6, było komatsu PC290LC-7, jest caterpillar 301.8

Awatar użytkownika
rodzinabmw
Pomocnik operatora

  • Posty: 77
  • Rejestracja: 09 Lis 2009 12:56
  • Miejscowość: Lubuskie

Maszyna: BMW E32 M60B30


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej