Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

04 Wrz 2011 09:02

Marka i model maszyny:
Rok produkcji: 2006

Witam wszystkich forumowiczów, potrzebuje pomocy, co się dzieję gdy rozpalę pod kotłem poczekam aż ssanie się wyłączy i pomału dodam gazu i przełączam dźwignię hydrauliki chwytam za drążki a moja kochana milczy jakby za mało czułości miała i tak czekam około 45 minut i coś wreszcie w niej pęka i daje się prowadzić (obydwa wskaźniki temp. ciała i temp. krwi świecą na zielono)

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

08 Wrz 2011 00:12

mniej poezji
więcej konkretów

co to jest ssanie ? (w tych silnikach nie ma czegoś takiego) jeśli w trybie "rozgrzewania" nie działa hydraulika to już jest coś nie w porządku, to nie jest normalne i nie ma takich systemów bo są niebezpieczne (w przypadku awarii lub wypadku MUSISZ mieć możliwość ruchu
problem pojawił się nagle czy może już go zastałeś w maszynie?

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

10 Wrz 2011 21:29

ssanie chyba jest bo podwyższone obroty silnika gdy jest zimno a gdy kontrolka płynu chłodniczego zmieni się za zielone to obroty spadają ale nie o tym problem pojawił się powoli najpierw chwilke to nie działało a później już coraz częściej ale zaskakuje mnie gdy postoi około 2 dni to wchodzę odpalam czekam aż się rozgrzeje i włączam hydraulike i o dziwo zawsze chodzi

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

12 Wrz 2011 12:29

podwyższone obroty to nie ssanie (jest to układ z gaźnikowych silników benzynowych) tylko system służący doprowadzeniu maszyny do temperatury pracy, sądzę że problem tkwi w oczujnikowaniu maszyny, któryś z czujników temperatury lub ciśnienia się zawiesza dlatego po długim postoju problem nie występuje... ale to tylko takie moje przypuszczenia, trzeba by przejrzeć log błędów i postudiować instalację elektryczną tej maszyny
dziwny wydaje się brak możliwości pracy bo nie spotkałem się jeszcze z układem blokującym całkowicie system

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

18 Wrz 2011 08:47

Nie ma tam układu całkowicie blokującego system, może problem z włącznikiem hydrauliki.

Komatsu pc340 lc-7k wymaga rozgrzewki

25 Wrz 2011 22:38

Leszek popsół Ci maszyne. Gdy ja dosiadalem tej bestii bylo ok. Wymienili Ci olej hydrauliczny czy nadal sadza ze sie nie wymienia? jak kolega pisal wyzej ktorys czujnik nawala. Gdzie teraz robisz? odezwij sie na PW
Wyślij odpowiedź