wibako

Kontrolki i panel sterowania pw 95

Kontrolki i panel sterowania pw 95

Postprzez Elik11 » 12 Maj 2013 20:38

Marka i model maszyny: Komatsu pw 95
Rok produkcji: 2002

Mam pytanie co do kontrolek i pewnych przełączników na konsoli. są dwie kontrolki opisane jako F i R. R świeci cały czas a F co jakiś czas się zapala, to ma coś wspólnego z napędami przedniej i tylnej osi ale co konkretnie? Czy do przejazdów można wyłączyć napęd na przednią oś? Druga sprawa to przycisk z takim chłopkiem z łopatą do czego służy? Mam tez problem bo gdy odpalę maszynę to nie włącza się jazda, muszę pokręcić kierownica i dopiero wtedy mogę włączyć pompę i jechać, czy tak ma być?
Proszę o podpowiedzi.

Elik11
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 13 Lut 2009 10:49
  • Miejscowość: PIASTOWICE

Maszyna: New holland nh85
CASE WX 125

Firma: ELAN ROBOTY ZIEMNE


Reklama

simmet

Re: kontrolki i panel sterowania pw 95

Postprzez Cortez » 13 Maj 2013 19:23

Generalnie F i R to jazda przód tył, nic nie ma świecić cały czas, układ kierowniczy jest napędzany ta sama pompa co hamulce a jak na pedale nie masz odpowiedniego ciśnienia to nie włączysz jazdy, przez kręcenie kółkiem oszukujesz sterowanie (spadek ciśnienia) i włącza ci się jazda. a co do chłopka wrzuć foto :wink:

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


kontrolki i panel sterowania pw 95

Postprzez kysa » 13 Maj 2013 19:39

To F i R to są osie skrętne, możesz ustawić czy skręca tylko przednia oś czy obie na raz. Na jutro dowiem się dokładniej o co chodzi i o ten przycisk z chłopkiem :D pogadam z kolegami na budowie bo mamy w firmie takie pw95 i pw110.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: Kontrolki i panel sterowania pw 95

Postprzez zepsutakoparka » 14 Maj 2013 14:01

Chłopek z łopatą to tzw "podbicie mocy" na hydraulice

zepsutakoparka
Fizol

Maszyna: komatsu


Kontrolki i panel sterowania pw 95

Postprzez kysa » 14 Maj 2013 17:50

W naszych pw95 nie ma akurat takiego przycisku, ale rozmawiałem z kolegą i potwierdzę to co napisałem wyżej, że jak zapali się np kontrolka F lub R to oznacza, że koła danej osi są ustawione na wprost i wtedy możemy ustawić ile osi skrętnych chcemy.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Kontrolki i panel sterowania pw 95

Postprzez Elik11 » 26 Gru 2013 21:37

Już dyszlem do tego o co chodzi z tym kręceniem kierownica . Po prostu zanim ruszysz po zapaleniu maszyny musisz ustawić obie osie na wprost a przynajmniej tylną i dopiero wtedy załączy się jazda.

Elik11
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 13 Lut 2009 10:49
  • Miejscowość: PIASTOWICE

Maszyna: New holland nh85
CASE WX 125

Firma: ELAN ROBOTY ZIEMNE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej