wibako

jak poluzować gąsienice?

jak poluzować gąsienice?

Postprzez wnukoksa » 04 Lis 2013 07:01

Witam, chciałem się dowiedzieć jak poluzować gąsienice. Ostatnio za bardzo ją naciągnąłem, próbowałem wykręcić kalamitkę
żeby wypuścić trochę smaru, ruszając jazdą w przód i w tył ale bez skutku.

wnukoksa
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 19 Lut 2013 18:41

Maszyna: komatsu pc 130


Reklama

simmet

jak poluzować gąsienice

Postprzez kysa » 04 Lis 2013 18:01

Kalamitka jest wkręcona w taką jakby dużą śrubę, wykręć ją to smar wycieknie i gąsienica się popuści.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


jak poluzować gąsienice

Postprzez korba71 » 04 Lis 2013 22:07

Musisz wykręcić cały zawór, jak napisał kolega wyżej to taka śruba wkręcona w cylinder, niekiedy jest zabezpieczona jakimś płaskownikiem czy czymś podobnym żeby zawór się nie odkręcał trzeba to zdemontować przed odkręceniem zaworu, kalamitka służy do wpięcia końcówki smarownicy, to nie jest zawór, jeśli by po wykręceniu kalamitki wydostawał się smar to miałbyś uszkodzony zawór, zdarzyło mi się parę razy napiąć za mocno, nic się nie dzieje, parę dni trochę wstrząsów, hałasu niekiedy strzeli kamień, to wszystko, po kilku dniach zluzuje się sama, napinając gąskę musisz się unieść delikatnie i po kilku pompnieciach objedź nią dookoła parę razy, nawet wyciąg smarownice i przejedz koparka parę metrów, niekiedy tak się dzieje, że napinasz zwis jest ok, ruszysz koparką a gąska napięta jak baranie jaja, lepiej robić to na dwa trzy razy, osobiście wole luźniejsze.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


jak poluzować gąsienice

Postprzez mechanior » 05 Lis 2013 02:05

poluzowanie całego zaworu powinno wystarczyć, nie trzeba go wykręcać poza zabezpieczenie
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej