wibako

Hydraulika obciąża silnik

Hydraulika obciąża silnik

Postprzez Elik11 » 04 Maj 2014 19:00

Marka i model maszyny: Komatsu pw 95
Rok produkcji: 2002

Witam . mam taki problem ze po jakim czasie pracy pompa cały czas mocno obciąża silnik wcześniej tylko gdy używałem jakiejś funkcji to słychać było spadek obrotów a teraz nawet gdy gaszę maszynę to silnik staje jak wryty i nawet ciężko mi ją zapalić . Problem znika po przełączeniu w tryb ekonomiczny. Gdy maszyna ostygnie to jest ok. Jak jest gorąco to nawet potrafi się przez to przegrzewać silnik . Jaka może być przyczyna ? Olej hydrauliczny i filtry wymienione i dalej to samo. Gdy silnik jest zgaszony to na cewkę regulującą obciążenie pompy przychodzi napięcie 10,9 v nie wiem czy tak ma być czy może to problem z instalacją ?

Elik11
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 13 Lut 2009 10:49
  • Miejscowość: PIASTOWICE

Maszyna: New holland nh85
CASE WX 125

Firma: ELAN ROBOTY ZIEMNE


Reklama

simmet

Re: Hydraulika obciąża silnik

Postprzez eskudo1 » 28 Maj 2014 23:59

Witam.Powodem jest zacięty zawór w pompie hydraulicznej lub na rozdzielaczu,było to kilka lat temu więc dokładnie nie pamiętam.Faktem jest że sam tego nie zrobisz.Miałem ten problem z PC180.Cały czas biła ciśnienie na pompie,a rozgrzany silnik musiał być odpalany z prostownika,bo rozrusznik nie miał siły ukręcić silnikiem.Pozdrawiam.

eskudo1
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 21:22
  • Miejscowość: lubuskie

Hydraulika obciąża silnik

Postprzez truckport » 09 Cze 2014 18:18

cewka jest sterowana proporcjonalnie i pomiar napięcia nic nie daje zmierz prąd obciążenia podczas pracy maszyną możesz również odłączyć komputer podłączyć duży potencjometr ceramiczny 40 w 30ohm i sterować pompę ręcznie sprawdzisz gdzie leży twój problem

truckport
Fizol

Maszyna: volvo, liebherr,ammann, jcb,

Firma: truckport


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej