Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

ostry hamulec

29 Wrz 2014 21:11

Witam. Mam taki problem, że w trakcie jazdy po naciśnięciu hamulca działa on dopiero po chwili i gwałtownie. Co może być tego przyczyną? Dodam jeszcze, że dobijanie ciśnienia pod kabiną jest moim zdanie za częste, bo co 2-3 sekundy.

ostry hamulec

29 Wrz 2014 21:24

a może coś więcej danych na temat maszyny ? bo nie wiem jakiego typu masz hamulce np ?

ostry hamulec

29 Wrz 2014 21:35

Jest to komatsu pw160 eo z 2008r. Wystarczy czy coś więcej potrzebujesz?

ostry hamulec

29 Wrz 2014 21:43

kolego a było coś dłubane przy hamulcach ? bo to ewidentnie tak jak by były zapowietrzone. A to powietrze to nie do kabiny ? bo tam jakaś kabina podciśnieniowa czy jakoś tak jest. sprawdź przewody bo może się coś delikatnie rozszczelniło lub jakiś zawór mógł się zaciąć

Re: ostry hamulec

29 Wrz 2014 21:45

kolego a czasem w trakcie dobijania ciśnienia nie drżą co lekko joystiki

Re: ostry hamulec

30 Wrz 2014 07:48

MARIO/MECALAC napisał(a):kolego a było coś dłubane przy hamulcach ? bo to ewidentnie tak jak by były zapowietrzone. A to powietrze to nie do kabiny ? bo tam jakaś kabina podciśnieniowa czy jakoś tak jest. sprawdź przewody bo może się coś delikatnie rozszczelniło lub jakiś zawór mógł się zaciąć

Kolego maszynę kupiłem używaną ale z tego co wiem nic nie było dłubane bo maszyna do końca była serwisowana przez komatsu. I tam nie ma żadnej kabiny podciśnieniowej.

Re: ostry hamulec

30 Wrz 2014 07:58

fux napisał(a):kolego a czasem w trakcie dobijania ciśnienia nie drżą co lekko joystiki


Joysticki raczej nie drżą ale czasem przy takim szybkim ruchu zwłaszcza obrotu zaczyna szarpać maszyną. Zastanawiam się czy to nie jest wina hydro-akumulatorów.

Re: ostry hamulec

30 Wrz 2014 18:03

Pod kabiną obok zaworu hamulca jest elektrozawór z oznaczeniem na kablu v10 albo v11 nie pamiętam dokładnie ale cewka jest dość sporej wielkości i jest odpowiedzialny jest za utrzymanie ciśnienia w hamulcu.

Re: ostry hamulec

30 Wrz 2014 19:18

http://zapodaj.net/3c7dabb245bbe.jpg.html chodzi ci o tą cewkę v11 ? Wiesz może za co to odpowiada przy kości hamulca http://zapodaj.net/d76365a884fc3.jpg.html oznaczone v12 ?

Re: ostry hamulec

30 Wrz 2014 22:19

v11 odpowiada za ciśnienie sterowania na joyach dlatego pytałem o nie i gdy jest walnięta to też jest objaw dobijania ciśnienia.Co do cewki pod kabina to chodził mi właśnie o nią reguluje ciśnienie w układzie hamulca odłącz ją i sprawdż co się będzie działo
. W tych koparkach to typowe tak jak i w pw 180 niestety jeśli okaże się że to wina zaworu musisz go wymienić na nowy wymiana cewki nic nie da bo to objaw zużycia samego zaworu.

ostry hamulec

01 Paź 2014 20:34

zbyt częste ładowanie to oznaka uszkodzonych lub rozładowanych akumulatorów azotowych gwałtowne hamowanie wynika być może z tego że w momencie hamowania włącza się ładowanie

ostry hamulec

25 Gru 2014 13:12

Witaj kolego prawdopodobnie masz puste akumulatory azotowe albo zapchany filtr układu hamulcowego znajduje się on z tyłu maszyny na kontr wadze jest to filtr siatkowy który się myje ropą tak piszą w DTR-ce.

Re: ostry hamulec

18 Sty 2015 21:07

Mam jeszcze takie pytanie. Dam rady sam sprawdzić czy akumulatory są rozładowane czy są jakieś firmy co to sprawdzają ?. Gdzie znajdę jakieś informacje ile ciśnienia powinno być w każdym z nich ?

ostry hamulec

20 Sty 2015 21:41

Jeśli masz reduktor do ładowania to tak prosty sposób to zbić ciśnienie z układu hamulcowego imbusem 6 popuścić delikatnie zaworek na akumulatorze jeśli będzie gaz akumulator można nabić jeśli poleci olej akumulator do wymiany ciśnienie azotu to 55 bar

ostry hamulec

21 Sty 2015 02:02

Rysiu, przecinki pomogły by zrozumieć twoją wypowiedź.

Re: ostry hamulec

24 Sty 2015 21:27

mechanior napisał(a):Rysiu, przecinki pomogły by zrozumieć twoją wypowiedź.
Twoja wypowiedź za bardzo nic nie wniosła do tematu.

ostry hamulec

25 Sty 2015 13:45

Bo nie taki był jej cel.
Jestem moderatorem i zwracam uwagę na stosowanie regulaminu który wyraźnie mówi o obowiązku stosowania POPRAWNEGO JĘZYKA POLSKIEGO aby wypowiedzi były jednoznaczne i zrozumiałe.

Re: ostry hamulec

05 Gru 2016 00:26

A ja mam pytanie jak można zwiększyć ciśnienie w układzie hamulcowym teraz mam 150 podobno powinno być 175 koparka pw 160.

Re: ostry hamulec

06 Gru 2016 22:02

A coś jest nie tak z hamulcami

Re: ostry hamulec

17 Gru 2016 23:29

screw napisał(a):A coś jest nie tak z hamulcami

A co?
Wyślij odpowiedź