Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Dobija ciśnienie na hamulce co 5s

31 Maj 2015 12:51

Marka i model maszyny: KOMATSU PW180-7
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: H55128

Ciśnienie hamulca cały czas dobija .Akumulatory są naładowane.Kumpel mi podpowiedział, że czujnik na bloku za kabina o oznaczeniu v11,jakieś uszczelki są w środku a cewka nie rozbieralna. Cewkę wyciągnąłem i są trzy oringi, ale one są dobre.Jakieś pomysły :D

Dobija ciśnienie na hamulce co 5s

31 Maj 2015 14:44

Akumulatory na 100% sprawne?
Niedawno miałem w pw130 coś podobnego, dobijanie co 3-4sekundy, w sumie pod kabiną były 3 akumulatory. Hamulec po wyłączeniu silnika działał książkowo (można było zahamować kilka razy bez problemu).Z ciekawości zamieniliśmy miejscami dwa(dokładniej to ten, przy którym najbardziej było czuć dobijanie) i problemu ustąpił. Wycieków na zewnątrz nie mieliśmy, dodatkowo ten który okazał się winny był wymieniany na nowy rok-dwa temu.

Dobija ciśnienie na hamulce co 5s

31 Maj 2015 18:59

nie trzeba ich zamieniac miejscami może tylko przewody zamienić ? spróbuje.dzięki

Dobija ciśnienie na hamulce co 5s

31 Maj 2015 19:24

Polecam mój temat, przyczyną dobijania ciśnienia był przeciek wewnątrz zaworu nożnego. http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=25788

Dobija ciśnienie na hamulce co 5s

31 Maj 2015 19:39

Mamy doosana kołowke też ciągle dobija , przyjechali naprawili i po miesiącu znowu , wkurzające to jest ciągłe dup, dup, dup pod podłogą, jak napisaliście wczesniej naprawa polega na wymianie całego elementu(pisze ogulnikowo ze wzgledu na brak dokładniejszych inf.)wiec dalej dobija .

Dobija ciśnienie na hamulce co 5s

31 Maj 2015 20:54

No nie trzeba, jeśli wystarczy Ci przewodów, w moim przypadku zamieniłem nie te dwa które były obok siebie, tylko z tym który był w innym miejscu. Te obok siebie mogą odpowiadać za te same/podobne funkcje.

Dobija ciśnienie na hamulce co 5s

01 Cze 2015 20:40

Sprawa rozwiązana cewka na bloku za kabiną zepsuta,ta o oznaczeniu v11.Przydała się cewka z drugiej maszyny na podmiane.Sprawazakończona. :D

Dobija ciśnienie na hamulce co 5s

30 Wrz 2015 20:54

typowa usterka w PW serii 7
Wyślij odpowiedź