wibako

gąski nierówno ciągną

gąski nierówno ciągną

Postprzez mkwserwis » 10 Gru 2015 09:36

Marka i model maszyny: pc10
Rok produkcji: 191

Witam, mam problem z nierówną pracą gąsienic,prawa pracuje normalnie i jest mocno napięta (nie może się poluzować)natomiast lewa szybko się luzuje i czasami nie chce ciągnąć, gdy przestawię wieże pod kątem mam wrażenie że gąska pracuje mocniej ale to ciągle za mało i przeszkadza w pchaniu, dodam też że pług odpuszcza ciśnienie i nie trzyma koparki .Jest to śweży nabytek a wcześniej nie maiłem żadnego sprzętu Kopareczka ma mi służyć do nauki a z taką gąską to wykończy mnie nerwowo, może ktoś cos poradzi??

mkwserwis
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Gru 2015 09:18

Maszyna: komatsu pc10

Firma: PRYWATNE


Reklama

simmet

gąski nierówno ciągną

Postprzez Brandix » 10 Gru 2015 15:03

Witam.
Co do gąsienicy - w jakim stanie są gwiazdy napędowe? Bo jeśli gwiazda w tej lewej jest zużyta to problemy z luzowaniem się/przeskakiwaniem (a w konsekwencji ściąganiem) będą. Jeśli gwiazdy są dobre, to wina może tkwić w napinaczu...
Co do pługa - jego opadanie może być spowodowane nieszczelnością wewnętrzną w siłowniku (zużyte uszczelnienia)/ nieszczelnością w kolumnie obrotu (zużyte uszczelnienia) lub nieszczelnością w sekcji rozdzielacza odpowiadającej za sterowanie pługiem.
Swoją drogą PC-10 to chyba minikoparka.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


gąski nierówno ciągną

Postprzez mkwserwis » 11 Gru 2015 08:57

Z tego co wiem gwiazdy wymieniono w ubiegłym roku, faktycznie pod kolumna obrotu jest wyciek oleju, Pana porada zgadza sie z przypuszczeniami okolicznego mechanika sprzętu rolniczego tak więc zabieram sie do roboty wymienic uszczelniena dam odpowiedź za jakiś miesiąc lub dwa:)
dziękuje za odpowiedź

mkwserwis
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Gru 2015 09:18

Maszyna: komatsu pc10

Firma: PRYWATNE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej